Herkesin Dilinde Yer Eden Çok Konuşulan İngilizce Kelimeler Hangileri?

Paylaş
 

Herkesin Dilinde Yer Eden Çok Konuşulan İngilizce Kelimeler Hangileri?

Yabancı diller arasında en fazla talep gören İngilizce tüm ülkelerde geçerli bir dil olmaktadır. Bu özel dil sayesinde bir ülkede karşılaşmış olan farklı ülkelere ait iki kişi rahat şekilde anlaşabilmektedirler. Ufak yaşlarda başlanılan dil eğitiminde çok konuşulan İngilizce kelimeler sayısı ne kadar fazla oluşa dili hâkimiyet de o kadar fazla olmaktadır. Okuma, dinleme ve yazma konusunda dili kolay kullanma açısında öğrenilecek olan kelimeleri doğru öğrenme yöntemleri ile öğrenmek gerekmektedir. Kelimeleri ezberlerken anlamlarını da doğru ezberlemek gerekmekte ve ancak bu sayede doğru anlamanın yanı sıra kendini doğru ifade etme imkânı yakalanacaktır. İngilizce eğitiminde süreklilik, düzenli yapılan ders tekrarları, konuşarak, görerek ya da duyarak yapılan pratikler öğrenilenlerin akılda kalıcı olması adına önem teşkil etmektedir. Bu konuda eğitim veren saysız dil kursu bulunsa da herkese her özeliği ile uygun olan online eğitimler daha fazla talep görmektedir. Online eğitimlerde zaman ve mekânın katılımcı tarafından belirlenmesi ve belirlenen süreler içerisinde derslere son verilmesi de taleplerin artmasına neden olmaktadır. Büyük şehirlerde yaşayan, ulaşım için zamanlarının önemli bir kısmını ayırmak zorunda kalan kişiler hafta yalnızca bir gün izinleri olduğunda ekstralara çok fazla zaman ayıramamaktalar. Özellikle de gitmek istedikleri kurslara katılamamak üzmekte ve bu yüzden de gene olarak eğitimine güvendikleri online eğitimleri tercih etmektedirler.

Dil üzerine yapılan sayısız araştırmalar sonrasında dilin hâkim olduğu ülkede yaşayan ve ana dilleri İngilizce olan kişilerin konuşurken kullandıkları kelime sayısının dili sonradan öğrenenlerin sahip oldukları kelime sayısından oldukça az olduğu görülmektedir. Dili hızlı ve etkili öğrenmeye başlayan kişiler sayı olarak ne kadar fazla kelimeye ve anlamlarına sahip olduklarında dili de o derece rahat anlayıp, konuşabileceklerini bilmektedirler. Pasif ve aktif olarak ayrılan kelimeler içerisinden belirli sayışların üzerinde aktif kelime öğrenmiş olan kişilerin İngilizceyi daha akıcı kullandıkları görülmektedir. Dili gerçek aksanı ile akıcı konuşan kişiler yalnızca ikili iletişimlerde değil, katılacakları sınavlarda, yapacakları iş başvurularında, kendilerinden yapılması istenilen çevirilerde beklentilerin çok daha üzerinde performanslar göstereceklerdir. Kelime ezberlemeye başlanıldığında öncelik günlük hayatta çok fazla kullanılan kelimelere verilmektedir. Önceliğin verildiği günlük İngilizce kelimeler sayesinde daha öğrenilmeye yeni başlanıldığı dönemlerde konuşan kişileri anlayabilme, karşılaşılan sorulara doğru cevap verebilme ve okunan bir dergi ya da makale de ne denilmek istenildiğinin anlaşılması büyük mutluluk vermektedir.

Yabacı dil sahibi olanların en çok canını sıkan durum karşısındaki kişinin ne demek istediğini anlıyor olmak lakin konuşamamak olmaktadır. Sıfırdan eğitimlerine başlayan kişilerin yanı sıra sahip oldukları dil seviyesini ilerleterek rahat anlama ve konuşma fırsatına sahip olmak isteyenler İnter İngilizce eğitimi sayesinde oturdukları yerden eğitimlerine devam edebilmekteler. Eğitimin temel amacı öncelikli olarak akıcı konuşmayı, kelimeleri gerçek anlamları ile öğrenmeyi ve doğru telaffuzu içermektedir. Seviyelerin belirlenmesinin arından başlanılan eğitimlerde her ders sonrasında daha fazla şey öğrenmenin ve yerinde kullanmanın keyfini yaşayan katılımcılar daha fazla hırs yaparak kısa sürede eğitimlerini tamamlamayı arzu etmektedirler. Ülkemizde iş ve eğitim hayatında azımsanamayacak büyüklükte bir yere sahip olan İngilizce eğitimde başarı ve iş hayatında hayallerindeki kariyerlere sahip olma imkânı sunmaktadır. Bu durumun farkında olan herkes eğitimlerine ne kadar erken yaşlarda başlamış olurlarsa hayallerine de o kadar kısa süre içerisinde ulaşacaklarının farkında olmaktalar. Hiçbir zaman geç olmadığını fark edip, hayatın her anında bizlere artı sağlayacağını unutmayıp hemen İngilizceyi öğrenmeye bir yerden başlamalıyız.

Bu yazı 1123 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV