İçişleri Bakanlığının Uçak Seferleri ile ilgili Koronavirüs Tedbirleri Hakkında Bilgilendirme

Paylaş
 

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü – SHGM tarafından “İçişleri Bakanlığının Uçak Seferleri ile  ilgili Koronavirüs Tedbirleri Hakkında Bilgilendirme” mesajı paylaşıldı.

29 Mart 2020

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda uçak seferleri ile ilgili olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla aşağıdaki İçişleri Bakanlığı tarafından ek tedbirlerin alınmasına karar verilmiştir.

Havayolu ile düzenlenecek uçuşlarda da yolcular, 29.03.2020 tarihi ve saat 06:00 saatinden itibaren Seyahat İzin Belgesi olmadan seyahat edemeyecektir.

“Tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararıyla sevk edilen, Birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar, Özellikle son on beş gün içerisinde gelmiş olduğu yerde kalacak yeri bulunmayan vatandaşlarımız,  “Seyahat İzin Kurullarından” seyahat izin belgesi alarak hava yolu ile seyahat edebileceklerdir.

Ayrıca  temel insani ihtiyaçların üretim ve tedarik süreçleri içerisinde yer aldığını ilgili meslek odalarından belgelendirenler, seyahat izin kurullarınca uygun görülmesi halinde şehirlerarası havayolu ile seyahat edebileceklerdir.

Üst düzey kamu görevlileri ile kamu hizmeti yürütenlerin görevleri çerçevesinde seyahat etmelerinde kısıtlama bulunmamaktadır.

Detaylı bilgi için:

Havayolu İle Seyahat Edeceklerin Dikkatine

Bu yazı 584 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV