İki avrupa Havayolu Şirketi Daha Faaliyetlerini Durdurdu

Paylaş
 

İki avrupa Havayolu Şirketi Daha Faaliyetlerini Durdurdu.

Geçtiğimiz yıl Monarch, Air Berlin, Germania gibi havayolu şirketlerinin ardından bu yıl da Thomas Cook gibi köklü bir şirketin iflasının ardından yaprak dökümü devam ediyor.

İlk olarak Slovenya merkezli 1961 yılında kurulan 1986 yılında faaliyetlerine başlayan ve filosunda 18 uçak bulunan Adria Airways 400’den fazla seferini iptal ederek faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.  Slovenya ekonomik kalkınma ve teknoloji bakanı, hükümetin Adria Airways’ın iflasından sonra Slovenya’ nın uluslararası bağlantılarına devam etmek amacı ile için ulusal havayolu şirketi kurmayı planladıklarını söyledi. Ancak bakan, bu sürecin biraz zaman alacağını kaydetti.

Öte yandan fransız Havayolu şirketi XL Airways ta tüm faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

Bir süredir ekonomik sıkıntılar yaşayan XL Airways, bugün itibariyle tüm faaliyetlerini durdurduğunu ve iflas ettiğini duyurdu. 30 Eylül 2019 tarihi itibariyle ‘faaliyetlerimizi durdurduk’ açıklamasını yapan şirket, yolcularını uyardı.

XL Airways havayolu şirketi 2006 yılında kurulmuş ve faaliyetlerini durdurduğu 30 Eylül 2019 tarihinde toplam 4 adet uçağı bulunuyordu.

XL Airways açıklaması:
Faaliyetlerimizi durdurmaktan ötürü üzüntümüzü belirtiriz. Eğer biletiniz varsa bilet satış ofislerimize ve seyahat acentelerimize başvurabilirsiniz. Ayrıca biletiniz sigorta kapsamında ise sigorta firmasıyla iletişim kurmanızı öneririz. Eğer bu çözümler sizin için yeterli değilse başka bir şirketten biletinizi alabiir bunun için de mahkemeye başvurabilirsiniz.
Tüm yolcularımızdan özür dileriz.

 

Bu yazı 713 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV