İlk Sivil Mi-38 Teslim Edildi

Paylaş
 

İlk sivil Mi-38 tipi helikopter teslim edildi.

26 Şubat 2020 günü  Rostec State Corporation’dan (Rus Helikopterler Holding), şirketinin ilk ürettiği Mi-38 serisi helikopteri bir müşteriye teslim ettiğini açıkladı.

Kazan Helikopter Fabrikası’nda düzenlenen teslim törenine Tataristan Cumhuriyeti Başkanı Rustam Minnikhanov, Rus Helikopterleri genel müdürü Andrey Boginsky Kazan Helikopter Fabrikası genel müdürü Yuri Pustovgarov katıldı. İlk seri sivil Mi-38 helikopteri ( 14341 tescil, 01-0 5seri ve 26005 inşaat numarası ) Gazprombank Leasing Corp. için Kazan Helikopter Fabrikası’nda, JSC Rus Helikopter Sistemleri (RVS) ile üretildi. Helikopterin VIP donanımlı olduğu da gelen bilgiler arasında.

Mi-38, orta Mi-8 ve ağır Mi-26 arasında bir segmentte çok amaçlı bir helikopter olarak tasarlandı. Helikopter, business sınıfta taşımacılık için on kişi kadar yolcu taşımak üzere tasarlanmıştır. Aynı zamanda kargo taşıam özelliği de mevcut olan helikopter, arama kurtarma operasyonları, uçan bir hastane veya deniz helikopteri için de kullanılabilir.

2030 yılına kadar Mi-38 için potansiyel alıcıların öngörülen talebi 100 helikopterin üzerinde olacağıdır. Nakliye konfigürasyonundaki uçuş menzili 1.200 kilometredir (ek yakıt depolarıyla). Maksimum kalkış ağırlığı 15,6 ton olan helikopter, gemide veya harici bir askıda 5 tona kadar yük taşıyabilir.

Fotoğraf açıklaması yok.

Görüntünün olası içeriği: basketbol sahası

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve gökyüzü

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor, oturma odası ve iç mekan

Bu yazı 457 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV