İlk Ticari LM-100J Hercules Hazır

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Askeri alanda çoğu ülkenin kargo ve nakliye uçağı olarak kullandığı Lockheed Martin şirketinin imal ettiği C130 Hercules tipi nakliye uçağının sivil versiyonu olan LM-100J tipi ticari kargo uçağı görücüye çıktı. Şirket askeri kargo üretimindenkazandığı tecrübe ile sivil kargo modeli olan LM-100J’yi üretmek için 2016 Nisan ayında kolları sıvamış ve uçağın montajına başlamıştı.

Uçak bu gün ilk olarak Georgia Marietta’da bulunan Lockheed Martin tesisilerinde görücüye çıktı.  KArgo nakliyesi amacıyla üretilen uçağın gövdesi her türlü görev ihtiyacaını karşılaması planlanmakta. Özellikle kullanılacağı alanlar büyük boyuttaki kargoların taşınması, havadan ilaçlama ve spreyleme, maden lojistik operasyonları, havadan yangın ile mücadele, hava kargo, hava ambulansı, insani yardım operasyonları, VIP taşımacılık, sıradışı saha operasyonları ve aram akurtarma olarak sıralanabilmekte.

Uçak standart C130J tipi askeri nakliye uçağının günümüz şartlarında gelişitirilmesi ile ortaya çıktı ve Lockheed Martin şirketinin uçağın 1.2 milyon saatlik uçuş tecrübesinden aldığı tecrübe ile üretildi.

Bu yazı 1669 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV