İstanbul’da Yoğun Yağış Etkili Oldu

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Akşam saatlerinde etkisini göstermeye başlayan sağanak yağmur, dolu yağışı  ve yıldırımlar kara deniz ve hava trafiini olumsuz yönde etkiledi.

Bir kaç gündür yapılan uyarılarda İstanbul ve çevresinde etkili olacağı söylenen hava şartları akşam saatlerinde İstanbul’u esir aldı. Özellikle hava trafiğinde aksamalar, havada beklemeler ve başka meydanlara inişler yapıldı.

Türk Hava Yolları’na ait TK969/THY9PY sefer sayılı TC-JRD tescilli Airbus 321-231 tipi uçak İstanbul Atatürk Havalimanı’na inişinden vazgeçip Çanakkale’ye yönlendi.

Öte yandan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkışında Pegasus Havayolları’na ait PC909/PGT37R sefer sayılı İstanbul Sabiha Gökçen – Viyana seferini yapmak üzere kalkışını yapan TC-AHP tescili Boeing 737-82R tipi uçak ise kalkışından hemen sonra henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı geri döndü ve inişini yaptı.

Ayrıca aynı dakikalarda Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yapmakisteyen uçakların çoğu havada turlamak ve Yenişehir Havalimanı’na yönlenmek zorunda kaldılar. İşte o anların flightradar sitesindeki verisi:

Bu yazı 1792 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV