İyilik Melekleri Afrika’da

Paylaş
 

Türk Hava Yolları kabin memurları kendi aralarında kurdukları “İyiliğe Uçanlar Platformu” ile ihtiyaç sahibi insanların yüzlerini güldürmeye devam ediyor. Melekler bu kez bu kez Tanzanya’nın Darüsselam kentinde bulunan Aşure Vakfı Yetimhanesi ve çevre mahallelerde yaşayan yüzlerce Afrikalı çocuk için oradaydı.

2011 yılında kurulan platformun bugüne kadarki en büyük yardım hareketi olma özelliğini de taşıyan organizasyona; Türk Hava Yolları Kabin Amiri ve Platformun kurucusu Sinem Güldal, pilotlar Ferihan Işık, Nurdan Karataş, Vehbi İlhan Sayhan ile kabin ekibinden Elif Aksoy, Eren Akbaki, Ülgen Tunç, Seray Gürdal, Sabit Coşkun, Nihan Ceyda Ünlü, Doğan Kuyucu, Setenay Er ve Nur Hilal Bilgin katıldı.

Organizasyonun faaliyetini Türk Hava Yolları basın müşaviri Yahya Üstün ise sosyalmedya hesabından bir video ile paylaştı. Üstün mesajında ayrıca ” Yaklaşık 8 bin kilometre uzakta; ilk kez karşılaştığınız kimsesiz bir çocuk size içtenlikle sarılıyor, sizi görünce gözleri parlıyorsa kalbine dokunabilmişsiniz demektir. Afrikalı yetim çocukların yüzlerini güldüren arkadaşlarımız ile gurur duyuyoruz. Biz çok güzel bir aileyiz.” ifadelerini kullandı.

İşte o video:

Bu yazı 1167 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV