Kaza Anında Neler Yaşandı?

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Geçtiğimiz gün Brezilya futbol takımlarından Chapecoense’yi taşıyan uçağın Kolombiya Medellin yakınlarında düşmesiyle 71 kişinin hayatını kaybettiği kazadan 6 kişi sağ olarak kurtulmuştu.

Kazadan kurtarılanlardan mürettebat Ximena Suarez’in açıklaması tahmin edilen  uçağın düşmesine sebep olan elektrik problemini doğrular nitelikte. Suarez’in açıklaması” Tek hatırladığım ışıkların kapandığıydı” ifadesi bu kazaya önemli bir ışık tutacak bir açıklama. Hayat kaybının bu denli çok olmasının bir sebebide şahsi fikrim bir başka mürettebat ola Erwin Tumiri’in  açıklamalarından çıkan bir sonuç. Tumiri uçağın düştüğü anlarda yolcuların çoğunun koltuklarından ayağa kalkarak çığlıklar attığını belirtti. Buda can kaybının bu kadar çok olmasının bir sebebini doğrular nietlikte. Tumiri ise hayatta kalmasını acil durum güvenlik kurallarına uymasına borçlu olduğunu kaza sırasında aldığı cenin pozisyonunun hayatta kalmasına en büyük etken olduğunu belirtti.

Bu gibi acil durumlarda uygulanan aci durum prosedürlerinin hayat kurtarabilecğeini bir kez daha anlamış olduk.

Uçağın düştüğü haberinin ilk verildiği anlarda uçakta 81 kişi olduğu sanılıyordu. ancak yolcu listesi karşılaştırmasında uçağa 4 kişinin binmediği anlaşıldı. En son bilgiye göre uçaktaki 71 kişi hayatını kaybetti. 6 kişi ise sağ kurtuldu.

Kaynak : Airporthaber

Bu yazı 1020 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV