Konya’da Uçak Restoran Yandı

Paylaş
 

Konya’da uçuş ömrünü tamamladıktan sonra restoran ve kafeye dönüştürülen uçakta çıkan yangın, itfaiye ekiplerince güçlükle söndürüldü.

Alınan bilgiye göre, merkez Selçuklu ilçesi Ankara Caddesi’ndeki Türk Yıldızları Parkı’nda, restoran ve kafe olarak kullanılan uçağın mutfak bölümünde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Kısa sürede büyüyen alevler, uçağın büyük bölümünü etkisi altına aldı.

İhbar üzerine olay yerine sevk edilen çok sayıda itfaiye ekibinin yaklaşık iki saat süren çalışması sonucu alevler söndürülerek soğutma çalışması yapıldı.

Konya’nın merkez Selçuklu ilçesi Ankara Caddesi’ndeki Türk Yıldızları Parkı’nda, restoran ve kafe olarak kullanılan uçağın mutfak bölümünde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

AA’nın haberine göre; kısa sürede büyüyen alevler, uçağın büyük bölümünü etkisi altına aldı. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen çok sayıda itfaiye ekibinin yaklaşık iki saat süren çalışması sonucu alevler söndürülerek soğutma çalışması yapıldı. Uçak restoranda büyük çapta hasara yol açan yangının çıkış nedeninin tespitine ilişkin çalışmalar devam ediyor.

Uçak restoranda büyük çapta hasara yol açan yangının çıkış nedeninin tespitine ilişkin çalışmalar devam ediyor.

2 YILDIR RESTORAN OLARAK HİZMET VERİYOR

Konya’da uçuş ömrünü tamamlayan ( Eski Fly Air  TC-FLJ tescilli ) Airbus A300B2K-3C tipi yolcu uçağı, yaklaşık iki yıl önce restoran ve kafe olarak hizmet vermeye başlamıştı.

Konya

Habertürk

Nereden Gelmişler? Neredeler? TC-FLJ

Bu yazı 1436 kere okundu.
Etiketler:
Airbus 300 haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV