Köpek Yüzünden Acil İniş Yaptı

Paylaş
 

Şirketi ve tescili açıklanmayan Boeing 737 tipi bir uçakta ilginç bir olay gerçekleşti. St. Petersburg – Moskova Sheremetyevo  seferini yapan uçağın kargo bölümünde bulunan kafesinden kaçan köpeğin dişleri ve tırnakları ile kargo kapağını açtığı ve uçağın bu yüzden acil iniş yaptığı belirtildi.

Sheremetyevo havalimanındaki bir yetkili korkmuş olan ve tam olarak kilitlenmemiş kafesinden kaçan köpeğin uçağın iç döşemesini yırttığını ve kargo kapağını yarıya kadar açtığını, kargo kapağının tamamen açılmasını engelleyen sistem sayesinde köpeğin uçağın kapağını tam olarak açamadığını belirtti.

Yerdeki acil durum ekiplerini bilgilendiren pilot acil inişin yaptı ve olayda ölen yada yaralanan olmadığı belirtildi.

Avrupa birliği yönetmeliklerine göre uçağın kabininde 8 kg’a  kadar evcil hayvanlar taşınabilmekte. 8 kg üzerindeki hayvanlar özel kafesleri içinde kargo bölümünde taşınmakta.

A DOG managed to open an airliner’s luggage hold during a flight from St Petersburg to Moscow, forcing the crew to conduct an emergency landing, Russia’s Interfax news agency reports.

The dog, described as being “not large,” broke out of its kennel and “triggered activation” of the luggage hold’s door, causing the door to open several dozen centimetres and setting off an alarm, according to the report.

The Boeing 737 was at an altitude of about 4,000 metres on its descent to Moscow, the report said. Luckily for the dog, it “did not crawl out and remained alive,” a source at Moscow’s Sheremetyevo Airport was quoted as saying.”

Bu yazı 898 kere okundu.
Etiketler:
Boeing 737 haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV