Körfez Hava Yolları Trump’ın Kararını Uygulamaya Başladı

Paylaş
 

Körfez ülkelerine ait büyük hava yolu şirketleri, ABD Başkanı Trump’ın Irak, İran, Suriye, Sudan, Libya, Somali ve Yemen vatandaşlarının ülkeye  girişini yasaklayan kararını uygulamaya başladı.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli hava yolu şirketi Emirates  yetkililerinden alınan bilgiye göre şirket söz konusu 7 ülke vatandaşlarına ABD  bileti satılmaması ve vizesi olanların dahi uçaklara binişine izin verilmemesi  yönünde talimat verdi.

Emirates’in mağdur yolcuların rezervasyonlarını değiştirmeleri  konusunda yardımcı olmaya çalıştığı, yeni uygulamadan etkilenen yolcu sayısının  ise az olduğu aktarıldı.

Başkent Abu Dabi’deki bir diğer hava yolu şirketi Etihad Airways’ten  yapılan yazılı açıklamada da Trump’ın imzaladığı kararnamenin yürürlüğe  girmesiyle, ABD’deki göçmenlik hizmetleri dairelerindeki özel giriş şartlarının  değiştirildiği belirtildi.

Katar Hava Yolları da dün yaptığı açıklamada, ABD’den yeni kararlarla  ilgili bir belge aldıklarını, buna binaen Green Card’ı bulunanlar, Birleşmiş  Milletler, NATO, uluslararası örgütler ve hükümet üyeleri için çıkarılan vizeye  sahip olanlar dışındaki söz konusu ülke vatandaşlarının ABD’ye yolculuk  yapamayacağını kaydetmişti.

 

Kaynak: Milliyet.

 

Bu yazı 1057 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV