Nalbur Havalimanı

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda, yolcuların bagajlarını kontrol eden özel güvenlik görevlileri, inanılmaz manzaralarla karşılaşıyor. 2017 yılının ilk 6 ayı içinde 28.6 milyon yolcuya hizmet veren ve her gün yüz binlerce kişiyi ağırlayan Atatürk havalimanında x-ray cihazlarına bıçak ve kesici aletlerden başka araba parçaları, inşaat malzemeleri bile takıldı.

18 BİN TAKIM ÇANTASI – EKSOZLA BİNMEK İSTEYENLER BİLE VAR

Havalimanı TAV özel güvenlik personeli, 6 ayda iç ve dış hatlar terminallerindeki kontrol noktalarında yaptıkları kontollerde tahditli alanlarla kabine alınması yasak olan 56 bin madde tespit etti. Bunlar arasında 11795 bıçak ve kesici alet, içerisinde pense, tornavida gibi aletlerin bulunduğu 18229 takım çantası, 2031 makas, araba egzozunun bile aralarında olduğu 1940 otomobil parçası, 1542 inşaat malzemesi (vida, çivi, vb.) de yer aldı.

İMHA EDİLİYOR

Güvenlik, uçaklarda yolcuların yanlarına almaları yasak olan sadece bagajda götürülebilecek eşyaları da terminal girişlerinde tespit ettiğinde durumu polise bildiriyor. Polis de havayolu şirketini uyararak yasak eşyanın bagaj bölümünde götürülmesini sağlıyor. Yolcu olmayan veya check-in bagajı olmayan yolcuların malzemelerinin ise terminale girişine izin verilmiyor. Arındırılmış salon ve transfer kontrol noktalarında tespit edilen malzemeler ise Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amirliği’nin talimatıyla imha edilmek üzere tehlikeli maddeler atık bidonlarına atılıyor.

Habertürk.

 

Bu yazı 1293 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. efrahim dedi ki:

    yan keski penseyi neden imha ediyorlarki veya diger malzemeleri devlet kendi ihtiyacı olanları imha edecegine kullanacak kişilere ulaştırması daha mantıklı bence

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV