Nereden Gelmişler? Neredeler? TC-ATE

Paylaş
 

Nereden gelmişler? Neredeler? serimizde geçtiğimiz yıl kapanan AtlasGlobal  havayolu şirketinde çalışmış olan TC-ATE tescilli Airbus A331-211 tipi uçağın serüveni var sırada.

Diğer uçaklar için TIKLAYINIZ.

GATX kira şirketinin mülkiyeti altındaki uçak 1997 yılındaki üretiminden sonra 1997 – 2002 yılları arasında fransız havayolu şirketi Air france şirketi filosuna katılarak F-GTAB tescilini aldı.

 

2002  yılında almanya merkezli Mobilien Verwaltung isimli şirkete kiralanan ve D-AMTF tescilini alan uçak kısa bir süre sonra aynı yıl içinde Kanada havayolu şirketi Air Canada şirketi filosuna katılarak C-GKOI tescilini aldı.

 

2005 yılına kadar bu şirkette çalışan uçak 2005 yılında Macquarie AirFinance kira şirketi mülkiyetine geçti ve aynı yıl içinde Ürdün havayolu şirketi olan Royal Jordanian havayolu şirketi filosuna katılarak F-OHGU tescilini aldı.

 

2008 yılına kadar bu şirkette çalışan uçak aynı yıl içinde Bahreyn merkezli havayolu şirketi Gulf Air şirketi filosuna katılarak A9C-ES tescilini aldı.

2011 yılna kadar Gulf Air şirketinde çalışan uçak 2011 yılında kira şirketi olan Macquarie AirFinance  şirketine dönerek F-WTAX tescilini aldı.

 

Uçak aynı yıl yani 2011 yılında ülkemiz havayolu şirketlerinden Atlas Jet şirketine gelerek TC-ATE tescilini aldı. Bu arada uçak 2012 yılında yine kira şirketi değiştirerek Apollo Aviation kira şirketinin mülkiyetine geçti.

 

2015 yılında isim değiştirerek Atlasglobal olan Atlasjet şirketinden Atalsglobal şirketine geçen uçak aynı tescille 2019 yılına kadar bu şirkette çalışmaya devam etti. bu arada uçak 2018 yılında kira şirketini yine değiştirerek Carlyle Aviation Partners kira şirketi mülkiyetine geçti. 2019 yılında Atlasglobal havayolu şirketinin kapanması ile filodan ayrılan uçak kiracı şirketin depolama alanı olan St. Athan Havalimanı’na gönderildi.

 

Bu yazı 407 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV