Nereden Gelmişler? Neredeler? TC-ATY

Paylaş
 

Nereden gelmişler? Neredeler? serimizde geçtiğimiz yıl kapanan AtlasJet ve Atlasglobal  havayolu şirketinde çalışmış olan TC-ATY tescilli Airbus A321-211 tipi uçağın serüveni var sırada.

Diğer uçaklar için TIKLAYINIZ.

1998 yılında ilk uçuşunu yapan GATX kira şirketi mülkiyetindeki uçak  1998 – 2003 yılları arasında ingiliz havayolu şirketleri Airtours International Airways ve MyTravel şirketlerinde G-JSJX  tescili ile çalıştı.

2003 yılında fransız havayolu şirketi Aigle Azur  şirketine gelen uçak aynı zamanda Macquarie AirFinance mülkiyetine geçmiş ve F-GUAA tescilini aldı.

2014 yılında ülkemiz havayolu şirketlerinden Atlasjet, sonradan isim değiştirerek Atlasglobal olan havayolu şirketine gelerek TC-ATY tescilini aldı. Bu arada uçak Apollo Aviation kira şirketi mülkiyetine girdi.

2018 yılında uçak alman havayolu şirketi Small Planet Airlines Germany şirketi filosuna katılarak D-ASPD  tescilini aldı.

2019 yılında uçak bu kez Carlyle Aviation Partners kira şirketi mülkiyetine geçti ve OE-IIT tescilini aldı.

Aynı yıl içinde Air Moldova şirketien kiralanan uçak ER-AXR tescilini aldı. Mart 2021 itibarı ile uçak halen bu şirkette çalışmaktaydı.

 

Bu yazı 207 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV