Nereden Gelmişler? Neredeler? TC-JMN

Paylaş
 

Nereden gelmişler? Neredeler? serimize  ülkemizin eski havayolu şirketlerinden biri olan THY – Türk Hava Yolları – Turkish Airlines şirketinde TC-JMN tescili ile  çalışmış/çalışıyor  olan Airbus A321-231 tipi uçak ile devam ediyoruz.

Diğer uçaklar için TIKLAYINIZ.

PAFCO kira şirketi mülkiyetindeki uçağımız 2006 yılındaki ilk uçuşunun hemen ardından,

2006 – 2013 yılları arasında Hindistan havayolu şirketi Kingfisher Airlines şirketinde VT-KFP tescili ile çalıştıktan sonra aynı yıl içinde AWAS kira şirketine geri döndü ve OE-ICJ tescilini aldı. ( uçak 2007 yılında İrlanda merkezli kira şirketi AWAS Ansett Worldwide kira şirketi mülkiyetine geçti.)

Uçak bundan sonra

2014 – 2020 yılları arasında ülkemiz havayolu şirketlerinden THY – Türk Hava Yolları’nda TC-JMN tescili ile, ( uçak bu arada 2015 yılında Birleşik Arap Emirlikleri merkezli kira şirketi DAE Capital kira şirketi  mülkiyetine geçti.)

2020 yılında DAE Capital şirketine dönen uçak LZ-DAC tescilini aldı.

Uçağı aynı yıl içinde ülkemiz havayolu şirketlerinden  Onur Air almak isteyip  TC-OEG tescili  verdiyse de şirket faaliyetlerine son verince uçak ortada kaldı.

Uçak 2022 yılında Aruba havayolu şirketleri Aruba Airlines şirketine kiralandı ve Kasım 2022 itibarı halen bu şirkette P4-AAI tescili ile çalışmakta.

Bu yazı 184 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV