Onur Air Tüm Seferlerini Durduruyor

Paylaş
 

Onur Air Tüm Seferlerini Durduruyor.

Bin 800 personeline bir mektup gönderen Genel Müdür Teoman Tosun, “Bizlerle kalmayı ve zorlukları müştereken göğüslemeyi istediğiniz sürece yollarımızı ayırmayacağız” dedi.

1992 yılında kurulan ve filosundaki uçak sayısı bakımından uzun yıllar Türkiye’nin en büyük özel havayolu şirketi olan Onur Air, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs – COVID-19 salgını nedeniyle küresel havacılık sektöründe yaşanan olumsuz gelişmeler sonrasında tüm uçuşlarını durdurma kararı aldı. Genel Müdür Teoman Tosun imzasıyla tüm personele gönderilen mektupta, “25 Mart 2020 itibariyle tüm uçuşlarımızı ikinci bir işara kadar maalesef askıya almak zorunda kaldık” denildi.

ÇALIŞANLAR İŞTEN ÇIKARTILMAYACAK

Mektupta, “Onur Air olarak ticari uçuş yaptığımız Avrupa, Ortadoğu ve özellikle Suudi Arabistan’ın uyguladığı yasaklar, şirketimizin uçuş harekat imkanını tamamen engellemiştir. Mevcut personelimizi, bizlerle kalmayı ve sorumlulukları, zorlukları müştereken göğüslemeyi istedikleri sürece bünyemizde muhafaza edeceğiz, yollarımızı ayırmayacağız. 19 Mart tarihinde Cumhurbaşkanımızın ülke çapında aldıkları tedbir ve destek paketinde şirketlere verilen “Kısa Çalışma Ödeneği” ve şirketimiz imkanlarının beraber kullanılması yolu ile çalışanlarımızı işten çıkartma veya ücretsiz izne çıkartma yöntemlerini kesinlikle tercih etmemiştir” denildi.

Bu yazı 1281 kere okundu.
Etiketler:
haberler onur air
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV