Özel Jeti Vurdurarak Çalıştırdılar !!!!

Paylaş
 

Özel Jeti Vurdurarak Çalıştırdılar !!!!??

2013 yılında çekildiği belirtilen videoda Nevşehir – Kapadokya Havalimanı’nda özel bir jeti havalimanı personeli iterek park posizyonundan çıkarmasının haberi medyada bu sözlerle paylaşıldı.

Uçaklar Vurdurarak Çalıştırılır mı?

Amatör olarak bende bir kaç kelime yazmak isterim bu video üzerine. Teknik bilgim bir uçak teknisyeni kadar olmasa da uçak motorlarının karada kullanılan araçlar gibi ” vurdurarak ” çalıştırılacak bir özelliği olmadığını söyleyebilirim. Buradaki olay sanırım uçağı park poziyonundan geri itiş yapacak ( push back ) aracının muhtemelen arızalı yada mevcut olmaması havalimanı çalışanlarını bu şekilde bi eyleme itmiş olabilir. Dikkat edilecek olursa uçak park poziyonundan çıkıp düz konuma gitirlidiğinde uçağın motorunun çalıştırılma sesi geliyor.

Aslında uçak oradan kendi motorunun gücü ile de çıkar ama yine bildiğim kadaı ile pilotlar ve havayolu şirketleri motorların o özelliğini motorları aşıyrı yıprattığı için pek kullanmak istemezler.

Umarım videodaki olayın nedeninin yeterli bir açıklamasını yapabilmişimdir. Kimsenin yanlış bilgilendirilmesini ve doğru bilinenleri yanlış bilmesini hiç bir zaman istemem.

İşteo video:

Bu yazı 912 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV