Pegasus İzmir – Moskova Uçağı Geri Döndü

Paylaş
 

Pegasus Gavayolları’na ait PC6778/PGT6778 sefer sayılı İzmir Adnan Menderes Havalimanı – Moskova Domodedovo Havalimanı seferini yapan TC-IZJ tescilli Boeing 737-82R tipiuçağın pilotları teknik bir arıza yüzünden geri dönerek havada bir süre yakıt yaktıktan sonra güvenli bir şekilde inişlerini yaptılar.

Yapılan inişin ardından uçak bakıma alınırken yolcuların TC-CPR tescilli aynı model başka bir uçakla Moskova’ya gönderildiği belirtildi.

Öte yandan geçtiğimiz gün de yine Pegasus Havayolları’na ait bir uçak Paris – İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seferini yaparken Zürih’e iniş yapmış ve haberini sizlerle BURADA paylaşmıştık. Uçağın, PC947/PGT7XZ sefer sayılı İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı – Zürih seferini yapan TC-CPA tescilli Boeing 737-82R tipi uçakta yaklaşma sırasında meydana gelen fidrolik arızası yüzünden pilotlar havada bir süre turlamış ve o şekilde iniş hızının biraz üzerinde güvenli bir iniş yapmışlardı. Uçağın Zürih’te bakıma alındığı ve Paris’ten gelen uçağın arızalanan bu uçağın yolcularını almaya geldiği belirtildi. Arızalanan TC-CPA tescilli uçak ise geçtiğimiz gün boş olarak İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na döndüğü bakım ve kontrollerinin yapılmasının ardından yeniden seferlerine başladığı  belirtildi.

 

 

Bu yazı 1548 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV