Rize – Pazar’a Havacılık Anadolu Lisesi Açıldı

Paylaş
 

Rize’nin Pazar ilçesine Sivil Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açıldı.

2018 – 2019 eğitim öğretim yılı için iki şube öğrenci alan Pazar Sivil Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi her yıl kademeli olarak kapasite arttırarak öğrenci alacağının bilgisini paylaştı.

İlk yılında kapatılan Atatürk Anadolu Lisesinde 2018 – 2019 yılı itibariyle Eğitim ve öğretime başlayacak olan liseye müdür olarak Ardeşen Işıklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Halil Çırak atanırken Okul bünyesinde ” Hosteslik, Uçak Bakım Alanı, Uçak Elektroniği ve Uçak Gövde-Motor Dalları, Ulaştırma Hizmetleri Alanı, Lojistik Dalı ile Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanında eğitim verecek.

Pazar’da Rize-Artvin havalimanın başlamasıyla birlikte buna destek verecek olan “Sivil Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ” Millî Eğitim Bakanlığının 15.03.2018 tarihli onayıyla Pazar’da açıldı.Okul için müstakil binada, Eski Devlet Hastanesi arsasında yapılacak olup, okul yapımı ile ilgili ihale yapılmış ve sözleşme aşamasında olduğu bildirildi.

Öte yandan; Mezuniyet sonrası iş ve üniversite bakımından öğrencilere büyük avantaj sağlayan havacılık liselerinde son dönemlerde ilgi artışına bağlı olarak özel havacılık liselerinde ve havacılığa dayalı meslek okullarında artış gözlemleniyor. İşte Türkiye’deki Havacılık Liselerinden bazıları

GökTürk Sivil Havacılık Anadolu Lisesi  Tekirdağ Marmara Ereğlisi 

Etimesgut Vecihi Hürkuş Sivil Havacılık Koleji ANKARA

Çankaya Vecihi HÜRKUŞ Sivil Havacılık Lisesi ANKARA

Askeri Hava Lisesi Işıklar BURSA

Havajet Özel Havacılık Anadolu Meslek Lisesi İZMİR

Sabiha Gökçen Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi İSTANBUL

Kayseri Kartal Havacılık Lisesi

Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ESKİŞEHİR

Sivil Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pazar Rize

Sivil Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin inşası için AK Parti Pazar İlçe Başkanı Nurettin İnce yaptığı açıklamada, “İlçemizde yapılmakta olan Artvin – Rize Havalimanı’nın yanına yakışacak Sivil Havacılık Meslek Lisesi ile ilgi çalışmalarımız sonuç verdi ve ilçemize; uçak bakım alanı, uçak elektroniği ve uçak gövde, motor dalları, ulaştırma hizmetleri alanı, lojistik dalı ve yiyecek içecek hizmetleri alanı ile hosteslik dallarında eğitim verecek ‘’Pazar Sivil Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’’ kurulma izni 15.3.2018 tarihli bakanlık oluru ile gerçekleştirildi. Okulumuza, 2018/2019 döneminde de öğrenci alınacaktır. Eski devlet hastanemizin olduğu yere yapılacak okul binamızın proje çalışmaları bitmek üzere olup yakın bir tarihte ihaleye çıkarılacaktır.” dedi.

ardeşeninsesi

Bu yazı 2431 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV