Sivil Pilotlardan TSK’ya Dönüş Toplantısı

Paylaş
 

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA), 926 Sayılı TSK Personel Kanunu’nun ‘Ek Geçici 98. Madde’si kapsamında, sivil havacılık şirketlerinde görev yapmakta olan pilotların olası askere çağrılma durumu için tüm havayolu şirketlerinin katılımıyla bir toplantı yaptı.

Toplantıya, ACT Air Uçuş İşletme Başkanı birol Bozdemir, MNG Air Uçuş işletme başkanı Bünyamin Türkoğlu, Onur Air uçuş işletme başkanı Akın Peker, Tailwind uçuş işletme direktörü  Mete Batur ve THY’den Uçuş İşletme Başkanı Arif Tanser Akıncı ve Pegasus Havayolları, Corendon Airlines, Sunexpress Havayolları şirketlerinin Uçuş İşletme Direktörü, Uçuş İşletme Başkan Yardımcısı, Tip Müdürü ve Ekip Planlama mevkilerindeki pilotlar katıldı.

TALPA’dan yapılan açıklamada, bu toplantının konuyla ilgili Mart 2019 içerisinde başlatılan girişimin bir devamı olduğu belirtilerek, “20-21 Haziran 2019 tarihlerinde gerçekleşecek olan Zorunlu Hizmet Çalıştayı’nın bir hazırlığı kapsamında icra edilmiştir. Toplantıda bahse konu kanunun uygulanmasının öncelikle meslektaşlarımız ve havayolu şirketlerimizde yaratacağı etkiler ve ortak çözüm yolları değerlendirilmiştir.

Toplantıya katılan birimler arasında etkin iletişim kanalları tesis edilerek, ilgili süreçte çalıştaya yönelik ve çalıştay sonrasında işbirliği ve koordineli çalışma konusunda fikir birliği sağlanmıştır” denildi.

Sivil pilotlardan 'TSK'ya dönüş' toplantısı

kokpit aero

Bu yazı 1777 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV