Göklerdeyiz Havacılık Sitesi
Southwind Havayolları avrupa Uçuşlarına Başlıyor
24 Eylül 2022
Goklerdeyiz Admin

Southwind Havayolları avrupa Uçuşlarına Başlıyor

Southwind Havayolları avrupa uçuşlarına başlayacağını duyurdu. Southwind avrupada nerelere uçuyor? Southwind avrupa seferleri nerelere?

Şirket tarafından yapılan basın açıklamasında

“Southwind Airlines Avrupa uçuşlarına başlıyor

Antalya merkezli olarak kısa süre önce hizmet vermeye başlayan Southwind Airlines uçuş ağını genişletmeye devam ediyor. Airbus 330 ve 321 model uçaklarla seferlerini gerçekleştiren Southwind, 30 Eylül’den itibaren Türkiye – Almanya arasında charter uçuşlarına başlayacak. Şirket ana üssü olan Antalya Havalimanı’ndan Düsseldorf, Hamburg, Berlin, Stuttgart, Hannover ve Köln şehirlerine direkt uçuşlar gerçekleştirecek. Ekim ayında ise İsviçre uçuş ağına dahil olacak ve Basel’e seferler düzenlenecek.

Ağustos’ta uçuşlarına başlayan Southwind Airlines şu an Rusya, İsrail ve Gürcistan’a seferler düzenliyor. Almanya ve İsviçre ile uçuş yapılan ülke sayısı da 5’e çıkmış olacak.

Saygılarımızla, Southwind Airlines” ifadeleri kullanıldı.

Southwind Airlines kimin? Southwind Airlines kime ait? Southwind Airlines hangi şirkete ait? Southwind Airlines sahibi kim? Southwind Havayolları kimin? Southwind Havayolları kime ait? Southwind Havayolları hangi şirkete ait? Southwind Havayolları sahibi kim? Southwind Havayolları ne zaman kuruldu?

Southwind Airlines’ın sahibi olan Cortex Havacılık ve Turizm Ticaret A.Ş. 2017 yılında Mustafa Tolga Demirci tarafından kurulmuştur. Nisan 2022’de ise Southwind Airlines markası adı altında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne tarifeli ve charter uçuşları gerçekleştirmek üzere “Havayolu İşletme Ruhsatı” için başvurusunu yapmıştır. Denetim sürecinin akabinde 27 Temmuz 2022 tarihi itibariyle ruhsatını alarak faaliyetlerine başlamıştır.

Bir Yorum Bırak

Facebook Yorumları

Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Göklerdeyiz Mobil By Erhan Aydoğdu