SunExpress’in Kiraladığı 5. Uçak Geldi

Paylaş
 

SunExpress şirketinin yaz sezonu için Litvanya’lı Avion Express şirketinden 5 adet Airbus A320 tipiuçak kiralayacağınıdaha önce sizlerle paylaşmıştık. Uçaklar Haziran ayı başı itibarı ile Antalya’ya gelmeye başladılar ve SunExpress adına uçmaya başladılar. İlk önce LY-VEB tescilli uçak gelmiş sizlerle haberini BURADA paylaşmıştık. Ardından LY-VEI tescilli ikinci uçak filoya katıldı ve onun da haberini sizlerle BURADA paylaşmıştık. Geçtiğimiz gün ise LY-COM tescilli 3.kiralanan uçak ta filoya katılmış ve onunda haberini sizlerle BURADA paylaşmıştık.

( 14.06.2018 ) tarihi itibarı ile LY-NVZ tescilli 4. uçak ta filoya katılmıştı. Sun Express şirketine katılan 5. ve son uçak LY-VEW tescilli Airbus A320-214 tipi uçak oldu. Geçtiğimiz gün sabah saatlerinde X99901 sefer sayılı uçuşu ile Shannon’dan kalktı ve SunExpress şirketi filosuna katılmak üzere geldi. Uçak gelir gelmez ilk seferine çıktı. Şirketin bu günkü XQ232 /SXS7FX sefer sayılı Antalya – Hannover  seferi uçağın SunExpress şirketindeki ilk seferi oldu. Böylelikle Sun Express şirketinin Avion Express’ten kiralayacağı uçaklar daha önceden de belirtildiği üzere 5 adet oldu.

Sun Express şirketinin Avion Express şirketinden kiraladığı uçaklar hangileri? Avion Express Sun Express şirketine hangi uçakları kiraladı?

LY-VEB – Airbus A320-214

LY-VEI – Airbus A320-233

LY-COM – Airbus A320-212

LY-NVZ – Airbus A320-214

LY-VEW – Airbus A320-214

Kaynak : Turkish Air News Twitter

 

Bu yazı 962 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV