Tekirdağ Belediyesi Havayolu İle Cenaze Nakli İçin Anlaşma Yaptı

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

TEKİRDAĞ Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların acılı ve kederli günlerinde cenaze işlemlerini kolaylaştırmak için Türk Hava Yolları (THY) ile cenazelerin hava yoluyla gönderilmesi için protokol imzaladı.

Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Mezarlıklar Şube Müdürlüğü tarafından bugüne kadar 1429 cenaze nakli gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, uzak mesafelerde cenaze naklinin vatandaş açısından zorluğunu göze alarak, THY ile protokol imzaladı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile THY arasında yapılan protokol kapsamında, hayata geçirilen hizmet ile kentte vefat eden ancak il dışına gitmesi gereken cenazeler, Tekirdağ’dan Atatürk Havalimanı’na naklediliyor ve Türkiye’de havalimanı bulunan 41 noktaya ulaştırılıyor. Ayrıca Mezarlıklar Şube Müdürlüğü, cenazenin gideceği ilin belediyesiyle koordinasyonu sağlayıp cenazenin havalimanından alınması ve defnedilmesi işlemlerini de organize ediyor.

Uçuş saatlerine göre planlanan ve ücretsiz olarak verilen hava yolu ile cenaze nakil hizmeti ile cenazenin daha kısa zamanda nakline imkan verilirken, zorlu hava şartlarında cenaze sahiplerine kolaylık sağlanıyor.

Kaynak:hürriyet.com.tr

Bu yazı 1074 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV