Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’nın İlginç Misafirleri

Paylaş
 

Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’nın bugün ( 28 Haziran 2019) değişik ve ilginç misafirleri vardı.

Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’na iniş yapan ilginç uçaklar ve hava araçları.

İlk ilginç ve değişik misafirimiz motorlarının ilginç yapısı ile dikkatleri çeken Motor Sich Airlines şirketine ait UR-74026 tescilli Antonov An-74TK-200 tipi kargo uçağıydı. Motor Sich Airlines şirketine 1 adet bulunan uçağın motorları alışılagelmiş uçak formundan deişik bir yapıya sahip. Motorlar dipğer uçaklar gibi kanatların altında yada uçağın kuyruk bölümüne yakın bir yerde değil kanatların üzerinde. Uçak Mısır  Kahire’den gelip Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı‘na uğradı ve oradan ingilterenin Lydd havalimanına uçtu.

İşte o ilginç yapılı uçaklardan ilki Antonov An74TK-200

İkinci ilgin uçağımız ise iki motorlu pervaneli bir uçak.

F-BVIT tescilli Reims-Cessna F337G Super Skymaster. Uçağın ilginçli ne peki? Uçağı dikkatli incelediğimiz zaman uçağın iki kuyruğu olduğunu görüyoruz. Uçağın iki kuyruğunun olmasının sebebi ise uçağın iki kuyruğunun arasında bir motor ve pervane daha olması. Alışılagelmiş tek motorlu pervaneli uçakların motorları ve pervaneleri burunda olurken bu uçağın ikinci motoru şaşırtıcı bir şekilde arkada ve ters biçimde. Action Air şirketine ait uçak Çorlu Atatürk Havalimanı’nda.

Tekirdağ Çorlu Havalimanımızın diğer ilginç iki hava aracı ise Mi-17 tipi nakliye helikopteri ve Ultalight tabir edilen hem uçak gibi yatay hemde helikopter gibi dikey pervanelere sahip hava araçlarıydı.

 

Bu yazı 1105 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

2 adet yorum var.

  1. taksi dedi ki:

    arkadaki a300 vq tescilli mi acaba? Neden geldiği hakkında bir bilgi var mı

    • Goklerdeyiz Admin dedi ki:

      Evet VQ tescilli Eski Silk Air şirketine ait A300. Daha önce de Çorlu ya gelmişti bu uçak. Taşkent’ten geldi.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV