THY Airbus A350 Arayışında

Paylaş
 

Türk Hava Yolları patlak veren Boeing 737MAX krizinin ardından filosunu desteklemek için kiralık uçak arayışına girmiş iflas eden bazı şirketlerin geniş gövdeli uçaklarını kiralamıştı. Söylentilere göre Türk Hava Yolları geniş gövdeli uçak arayışına airbus A350 tipi uçaklara yoğunlaşarak devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan haberlerde Türk Hava Yolları Çin merkezli filosunda Airbus A350 tipi uçak bulunan bir kaç şirket ile görüşmeler yaptığı açıklanmıştı.

Söylentiler nezdinde yaptığımız araştırmalar neticesinde mali darboğazda bulunan Hainan Grup bünyesinde faaliyet gösteren Hong Kong Airlines şirketinin B-LGG tescilli ve B-LGI tescilli iki Airbus A350-941 tipi uçağının teslim alınmadığı ve Hainan Grup merkez şirketi olan Hainan Airlines bünyesinden B308H ve B308J tescillerini alarak depolanmak üzere Fransa Blagnac’tan Lourdes Tarbes Havalimanı’na depolanmak üzere gönderildi.

Depolanan bu uçakların Turkish Air News twitter hesabında yayınlanan iddiaya göre görüşmeleri süren Türk Hava Yolları’nın ilgilendiği uçaklar olduğu tahmin ediliyor. Bakıldığında uçakların C33Y301 koltuk konfigürasyonu ile Türk Hava Yolları’nun koltuk konfigürasyonuna yakın olması bu tahminleri güçlendiriyor.

Söylentilerin doğru olup olmadığını önümüzdeki günlerde öğreneceğiz.

Daha önce de Türk Hava Yolları’nın Katar havayolu şirketi Qatar Airways’ın airbus A350 tipi uçakları ile ilgilendiği söylentileri yayılmış ancak bir sonuç çıkmamıştı.

Qatar’ın A350’leri THY İçin Fırsat Olabilirmi?

Kaynak: Turkish Air News

Bu yazı 1389 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV