THY Filosundan Bir Uçak Daha Ayrılıyor

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Türk Hava Yolları kira sözleşmeleri biten uçaklarla yolunu ayırmaya devam ediyor. Filodan ayrılacak uçaklara bir yenisi daha eklendi. Türk Hava Yolları Airbus 330 filosuna 2009 yılında GECAS şirketinden kiralanan TC-JNF tescilli Airbus 330-203 tipi uçak yapılacak bakım ve boyama işlemlerinin ardından Alitalia şirketine gideceği bilgisi paylaşıldı. Ancak iflasın eşiğinde olan Alitalia şirketinin bu uçağı nasıl ve hangi şekilde değerlendireceği henüz netlik kazanmadı.

Uçağın geçtiğimiz gün İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan kalkış yaparak  yapmış olduğu test uçuşunun görüntüsü:

 

Bu yazı 1504 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

5 adet yorum var.

 1. do you even check dedi ki:

  ”Uçağın geçtiğimi zgün İstanbul Atatürk Havalimanı’nda kalkarak yapmış olduğu test uçuşunun görüntüsü.”
  Denmiş fakat biz zamanı geçemeyiz, zaman bizi geçer. Bu yüzden ”geçen gün” olmalı. Ayrıca Atatürk Havalimanı’ndan kalkılır, Havalimanı’nda kalkılmaz.

  • Goklerdeyiz Admin dedi ki:

   iyiki varsınız. düzeltmeniz için teşekkürler. Olmasaydınız kimse ne yazdığımızı anlayamayacaktı.

   • do you even check dedi ki:

    *iyi ki.
    Alınmaca gücenmece olmasın. Blöye yznca ible isnalanr anlylro, nasılsa anlıyorlar deyip geçiştirmek doğru değil. Önceliğiniz profesyonel görünmek olmalı. Basit hatalar ciddi bir sitenin ”karizmasını” gerçekten bozabiliyor.

    • Goklerdeyiz Admin dedi ki:

     Semih bey. Uyarınız için gerçekten teşekkür ederim. Bizler havacılığa amatör olarak gönül vermiş meslekle uzaktan yakından alakası olmayuan kişileriz. Yaptığımız hobi mahiyetinde. Dil bilgisini (milletçe) çok iyi bilmiyoruz. Dikkat etmeden yazılan yada aceleyle yazılan herhangi bir makalede illaki yanlışlar, hatalar, harf noksanlıkları oluyor. Elimizden geldikçe dikkat ederek yazsakta hatalar olabiliyor. Bunların mazur görülmesi gerek bazen. Elbette dediklerinize sonuna kadar katılıyorum. Ne kadar düzgün iş çıkarsa o kadar profesyonel olur. Tekrar uyarınız için teşekkür ederim. Gücenmece olmaz. Eleştiriye her zaman açığız. Biraz sitem edebiliriz. :). Selamlar.

     • Süleyman dedi ki:

      Rica ederim. Bir havacılık tutkunu olarak sitenizi ilgiyle takip ediyorum, zaten bu yüzden üzerine düşüyorum 🙂 Bu ülkede havacılık camiasına hizmet ederek çok kıymetli bir iş yapıyorsunuz. Çalışmalarınızın devamını dilerim. Saygılar.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV