Thy İngilizce Sınavı’nda Neler Soruluyor?

Paylaş
 

Thy İngilizce Sınavı’nda Neler Soruluyor?

İngilizce öğrenmek için çeşitli amaçlar vardır. Bu amaçlar arasında Türkiye’nin en iyi ve en köklü kurumlarından olan Türk Hava Yolları birçok insanın hayalinde olan ve özenerek baktığı çalıştığı isteyeceği bir yerdir. Gelin hayallerinizi ertelemeyin ev artık İngilizce öğrenmek için adım atın! Thy İngilizce sınavı için öğrenmeniz gereken İngilizce dil bilgisi eğitimi için seçmiş olduğunuz kurumun yeri büyüktür. Thy sınavlarına girmek için gerekli koşulları sağlamak için yapmanız gereken aşamalardan birisi İngilizce dil bilgisini tamamen öğrenmektir. İyi şartları, kalıcı iş ve prestijli imkanı ile bol ikramiyeli maaşlı bir işi kim istemez ki! Türk Hava Yollarına girebilmeniz için iki adet yazılı sınav ve bir adet mülakattan başarılı bir şekilde geçmeniz gerekir. Yazılı sınavla 2 adet olarak ve iki ayrı başlıkta gerçekleştirilir. İlki genel yetenek sınavı ikinci ise İngilizce yazılı sınavlarından ikisinden de başarılı ve geçer bir not almanız gerekir. Ayrıca İngilizce bilginiz yalnızca yazılı sınavda değil, mülakata çağrıldığınızda mülakat sohbeti yarı Türkçe ve yarı İngilizce olarak tamamlanmaktadır. Yani bu demek oluyor ki İngilizce bilginiz ile yazılı sınavı verecek kadar başarınız var ise mutlaka konuşma ve anlamada da bu başarının sizin mülakattan geçeceğiniz kadar olması. Türk hava yollarına girmeniz için tüm aşamalardan geçip de İngilizce sınavı bölümüne geldiyseniz hayaliniz için yalnızca İngilizce bilginize gerek kalacaktır. Türkiye’nin en köklü kurumuna girmeniz için geçmeniz gereken bu sınavda Dünya’nın birçok noktasına uçarak hizmet sağlayan THY’ye girişiniz için anahtar niteliğindedir. Türk Hava yollarında yer almanız için iyi bir İngilizce eğitimi kesinlikle şarttır.

Türk Hava Yolları İngilizce sınavında 3 tip soru çeşidi bulunur. Çoktan seçmeli, kutucuk sürükleme ve listening soru tiplerini başarılı bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. THY İngilizce sınavına hazırlanıyorsanız dikkat etmeniz ve özen göstermeniz gereken bazı noktalar vardır. İlkokul ve özellikle lise ve ortaokul zamanında almış olduğunuz İngilizce dersleri, İngilizce bilginizin temelini oluşturur. Fakat bu temel tekrarlanmadığında ya da üzerine bir şeyler eklenip kelime darcığı çoğaltılmadığında ne yazık ki çok bir işe yaramıyor. Kelime bilginizi geliştirmek için kelime testler çözmeniz ya da eğlenceli kelime videoları izlemenizde yarar var. İngilizce gramer bilginiz için ise mutlaka online ders veren İngilizce sitelerden yararlanabilirsiniz. Aldığınız İngilizce derslerini yazılı kaynaklardan da tekrarlayarak daha kalıcı hale getirmek sizlerin elinizdedir. Uluslar arası bir markada çalışacağınızı ve bu yönde bir İngilizce bilginizin olmasının gerektiğini asla unutmamalısınız. Dünyaca ünlü olan kurumda gerekirse yolcularla doğrudan konuşmanız sırasında çok iyi derece İngilizce konuşuyor ve anlıyor olmanız gerekir. En iyi İngilizce eğitimini ise farklı yollardan alabilirsiniz. Ama çok zamanınız yok ve kursa gidecek vaktinizde yoksa bu sırada deverey giren İngilizce online eğitim sitelerini kullanabilirsiniz. Son günlerde hangi amaçla olursa olsun İngilizce öğrenmek isteyen kişilerin sayısı artmaktadır. THY İngilizce sınavı için ise yapmanız gereken pratik yapabileceğiniz ve kendinizin belirleyeceği ders saatleri ile siteye giriş yapmanızdır. Seviyenize göre hazırlanan ders programında unuttuğunuz ve tekrarlanmasını istediğiniz, anlamadığınız konularda hocalarınızdan canlı video desteği alabilmeniz mümkündür.

İngilizceye hangi amaçla başlıyorsanız öncelik her zaman temel kuralları öğrenmektir. Havacılık alanında bir kariyer hedefliyorsanız, havacılık alanın olan belli başlı kelimeleri bilmeniz ve öğrenmeniz gerekmektedir. Bu aşama da ise sizlere en iyi şekilde mesleki İngilizce dersi veren kurumları seçebilirsiniz. Pilot, uçuş kontrolörü ya da hostes olmak için bu kelimeleri mutlaka biliyor olmanız gerekir. Kelimelerden bazıları ve en çok kullanılanları sizlerle paylaşmak isterim. Geri kalanını ise buradan öğrenebilirsiniz. Airport yani hava alanı uçuşların yapıldığı bina için kullanılır. Cargo- kargo tüm valiz hizmetleri içindir. Cockpit-kokbit uçuş görevlileri haricinde girişin yasak olduğu pilot ve yardımcı pilotların yer aldığı yolculardan ayrı bölümdür. Control tower- kontrol kulesi tüm uçakların bilgisinin yer aldığı kalkış ve iniş ayrıntılarının bilindiği, yolcuların güvenli inişini ve binişini sağlayan yerdir. Conveyor belt-taşıyıcı bant ise tüm valizlerin kargoların yolculara ulaştırıldığı banttır. Hand luggage/checked luggage– El bagajı/Kayıtlı bagaj uçağa binerken yanınızda götürdüğünüz çok büyük ve ağır olmayan bagajınızdır. Runway/Pist pilotların uçağı kaldırıp indirdiği uçuş pisti için kullanılan bir terimdir. Bu terimler ve daha fazlasını biliyor olmanız alacağınız THY İngilizce sınavı eğitiminde sizlerin zorlanmadan mesleki İngilizce sınavınızı geçmenizi sağlar. Ayrıca hayatınız boyunca öğrendiğiniz İngilizce bilginizi unutmaz ve kalıcılığını görebilirsiniz. Sizlerde hayallerinize daha çok geç kalmadan hemen harekete geçerek İngilizce dil bilgisi için siteye giriş yapabilirsiniz.

Bu yazı 14084 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV