THY Uçağının İlginç Rotası

Paylaş
 

Erhan Aydoğdu / Bu gün Türk Hava Yolları uçağının bir tanesi ilginç ve alışılagelmiş rotalarda ve alışılmışın dışındaki uçuş kodları ile uçuşlar yaptı. Alışık olmadığımız rotalarda ve uşuş kodları ile uçak uçunca hemen dikkatimizi çektiği için takip etmeye başladık. Uçuş sebebini bilmediğimiz Türk Hava Yolları’na ait TC-JML tescilli Airbus 321-231 tipi uçak ilk olarak sabah saatlerinde TK3630/THY3630 uçuş kodu ile Adıyaman Havalimanı’na gitmiş.

Uçak bir süre sonra yeniden havalanarak bu kez TK3631/THY3631 uçuş kodu ile Adıyaman’dan Balıkesir Edremit Havalimanı’na gelmiş.

Uçak bir süre burada kaldıktan sonra yeniden havalanarak kısa bir uçuştan sonra TK3632/THY3632 uçuş kodu ile bu kez Edremit’ten Tekirdağ-Çorlu Havalimanı’na gelmiş.

Uçak bir süre de burada kaldıktan sonra Tekirdağ -Çorlu Havalimanı’ndan kalkışını yaparak TK3604/THY3604 uçuş kodu ile Erzincan yada Erzurum Havalimanı’na gitmiş. Uçuşun o anları flightradar kapsama alanına girmediği için gözükmüyor. Ancak uçak bu gün Türkiye’yi baştan başa katetti. Bakalım bundan sonraki durağı neresi olacak. Merakla bekliyoruz.

 

Bu yazı 1708 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV