Türk Hava Yolları Sefer Numaraları – TK44/THY44D – TK45/THY45T

Paylaş
 

Türk Hava Yolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız.Sefer ( Uçuş ) numarası dediğimiz şey havayolu şirketinin kodundan (Türk Hava Yolları THY, Delta DL, United UA şeklinde) sonra gelen numaralardan ibaret. Bazı istisnaları olsa da genellikle doğuya veya kuzeye yapılan uçuşlar çift sayılarla, batıya veya güneye yapılan uçuşlar ise tek sayılarla ifade ediliyor.

Sırada TK44/THY44D sefer numaralı uçuş bilgileri  var. Türk Hava Yolları‘nın TK44/THY44D sefer sayılı uçuşu İstanbul Atatürk Havalimanı  – Cape Town seferidir.  İstanbul Atatürk Havalimanı  – Cape Town seferi uçakla kaç saat sürüyor?

İstanbul Atatürk Havalimanı – Cape Town arası uçaklar hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun 10 saat 30 dakika  civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz.

Seferin dönüş sefer numarası ise TK45/YTHY45T. Peki Cape Town – İstanbul  Atatürk Havalimanı seferi uçakla kaç saat sürüyor? TK45/THY45T sefer sayılı uçuş hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Cape Town– İstanbul Atatürk Havalimanı arası ise yaklaşık 10 saat sürmekte.

Türk Hava Yolları’nın diğer seferleri için TIKLAYINIZ

Bu yazı 1185 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV