Türk Hava Yolları Sefer Numaraları – TK58/THY58

Paylaş
 

Türk Hava Yolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız.Sefer ( Uçuş ) numarası dediğimiz şey havayolu şirketinin kodundan (Türk Hava Yolları THY, Delta DL, United UA şeklinde) sonra gelen numaralardan ibaret. Bazı istisnaları olsa da genellikle doğuya veya kuzeye yapılan uçuşlar çift sayılarla, batıya veya güneye yapılan uçuşlar ise tek sayılarla ifade ediliyor.

Sırada TK58/THY58 sefer numaralı uçuş bilgileri  var. Türk Hava Yolları‘nın TK58/THY58 sefer sayılı uçuşu Durban – Cape Town seferiydi. Seferler 2016 yılında son buldu. Seferler Airbus 330 tipi uçaklarla yapılmaktaydı. Durban – Cape Town seferi uçakla kaç saat sürüyordu?

Bu seferde İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan gelen uçak Cape Town üzerinden Durban’a giden seferin geri dönüşüydü. Durban –  Cape Town arası uçaklar hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun 2 saat civarında sürdüğünü söyleyebiliriz. Uçak buradan  yolcularını aldıktan sonra İstanbul Atatürk Havalimanı’na devam ediyordu.

Türk Hava Yolları’nın diğer seferleri için TIKLAYINIZ

Bu yazı 1854 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV