Türk Hava Yolları Sefer Numaraları – TK81/THY81D – TK82/THY82M

Paylaş
 

Türk Hava Yolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız.Sefer ( Uçuş ) numarası dediğimiz şey havayolu şirketinin kodundan (Türk Hava Yolları THY, Delta DL, United UA şeklinde) sonra gelen numaralardan ibaret. Bazı istisnaları olsa da genellikle doğuya veya kuzeye yapılan uçuşlar çift sayılarla, batıya veya güneye yapılan uçuşlar ise tek sayılarla ifade ediliyor.

Sırada TK81/THY81D sefer numaralı uçuş bilgileri  var. Türk Hava Yolları‘nın TK81/THY81D sefer sayılı uçuşu İstanbul Atatürk Havalimanı – Boston seferidir. Bu seferler haftanın her günü Airbus 330 tipi uçaklarla yapılmakta. Bu seferle aynı zamanda codeshare ( kod paylaşımı ) kapsamında Singapore Airlines şirketinin SQ6301 ve SQ6302 sefer numaralı seferin yolcuları da taşınmakta.  İstanbul Atatürk Havalimanı – Boston seferi uçakla kaç saat sürüyor?

İstanbul Atatürk Havalimanı – Boston arası uçaklar hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun 9 saat civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz.

Aynı seferin dönüş sefer numarası ise TK82/ THY82M.  Peki Boston – İstanbul Atatürk Havalimanı uçakla kaç saat sürüyor? Gidiş seferine nazaran dönüş seferi daha kısa olmakta. Dönüş seferinin süresi ise 9 saat civarında.

Türk Hava Yolları’nın diğer seferleri için TIKLAYINIZ

Bu yazı 1613 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV