Türk Hava Yolu Şirketlerinin Uçakları Hazırlanıyor

Paylaş
 

Türk Hava Yolu Şirketlerinin Uçakları Hazırlanıyor.

Türk Havayolu şirketlerinden Türk Hava Yolları – THY ve Pegasus Havayolları’nın avrupalı uçak üreticisi Airbus şirketinden sipariş etmiş olduğu uçaklar hazırlanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün havacılık fotoğrafçısı Tobias Gudat  tarafından Airbus şirketinin almanya Hamburg’da bulunan Finkenwerder tesislerinde hazırlık aşamasında olan uçaklar böyle görüntülendi.

Hazırlanan uçaklaran biri  Pegasus Havayolları‘nın TC-RBG tescilli Airbus A321-251NX tipi uçağı. Uçak motorları monte edilmiş vaziyette çekilirken görüntülendi.

 

Türk Hava Havayolları’nın en yeni Airbus A321-271NX tipi uçağı olan TC-LSZ tescilli uçak motorları monte edilmiş vaziyette atölyeler arasında çekilirken görüntülendi. Uçaklar yapılacak bir dizi yer ve uçuş testinin ardından şirketlere tesilm edilecek.

 

Öte yandan hazırlanan ancak teslim edilemeyen bir diğer uçakta Türk Hava Yolları‘nın üçüncü Airbus A350-941 tipi uçağı olan TC-LGC tescilli uçaktı. Tamamlanan ve testleri biten, teslimat aşamasına gelen anacak koronavirüs salgını yüzünden teslimatları ertlenen TC-LGA ve TC-LGB gibi TC-LGC tescilli uçakta Tarbes Havalimanı’na depolanmak üzere gönderildi. THY A350 tipi uçakları ne zaman teslim alacak? THY Airbus A350 tipi uçakları ne zaman teslim edilecek? soruları ise halen belirsizliğini koruyor.

FqwhpW

 

Bu yazı 708 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV