Türk Havayolu Şirketlerinin Uçakları Hazırlanıyor

Paylaş
 

Türk Havayolu şirketleri Pegasus Havayolları ve THY – Türk Hava Yolları altmarkası Anadolujet şirketlerininavrupalı ve ameirkalı uçak üreticileri airbus ve Boeing şirketlerinden sipariş etmiş olduğu uçaklar hazırlanıyor.

Anadolujet şirketinin Boeing şirketinden siapriş etmiş olduğu Boeing 737 MAX8 tipi uçaklardan biri olan TC-LAE tescilli uçak ilk uçuşunu yaparak test uçuşlarına başladı. Uçak önümüzdeki günlerde yapılacak yer ve uçuş testlerinin ardından Anadolujet şirketine teslim edilecek. Uçağın amerika Seattle’da bulunan Boeing tesislerinde yapılan ilk uçuşunu havacılık fotoğrafçısı Woody Aeroimages böyle görüntüledi.

Resim

Hazırlıkları devam eden bir diğer şirketimiz ise yazının başında da belirttiğim gibi Pegasus Havayolları. Pegasus Havayolları’nın avrupalı uçak üreticisi Airbus şirketinden sipariş etmiş olduğu uçaklardan en yenileri TC-RBV ve TC-RBP tescilli Airbus A321-251NX – A321 Neo tipi uçaklar da almanyanın Hamburg kentinden bulunan Airbus Finkenwerder tesislerinde hazırlanıyor. Boya ve montaj işlemleri biten uçakların önümüzdeki günlerde yapılacak yer ve uçuş testlerinin ardından Pegasus Havayolları’na teslim edileceği öğrenildi.

Uçakları atölyeler arası çekilirken havacılık fotoğrafçısı Tobias Gudat böyle görüntüledi:

Resim

Bu yazı 258 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV