Türk Tırları bulgar Askeri Havalimanı’nda Mahsur Kaldı

Paylaş
 

Türk Tırları bulgar Askeri Havalimanı‘nda Mahsur Kaldı.

Severek izlediğimiz uluslararası tır taşımacılığı yapan ve samimi videoları olan Erkan Zey özellikle Türk tırcılarının son günlerde yaşadığı olayı bizlerle paylaştı.

Normalde havacılık dışı haberleri paylaşmayı pek istemesekte içinde havalimanı geçen ve bir takım çevreleri rahatsız eden böylesi haberler konular olunca paylaşmadan edemiyorum.

Özellikle koronavirüs tedbirleri kapsamında her ülke kendi içinde çeşitli alanlarda çeşitli tedbirler aldı. Komşumuz bulgaristanda kendi içinde Türkiye sınırına yakın bir bölge olan Haskovo yakınlarında bulunan Uzuncaova köyü yakınlarında bulunan eski bir askeri havalimanını Kapıkule sınırında yığılmalar olmaması için  tır parkına çevirmiş ve haberini sizlerle Mart ayında paylaşmıştık. TIKLAYINIZ

Ancak olayın içine girildiğinde ilginç bir durum sözkonu olduğu anlaşıldı. Park haline çevrilen havalimanına polis tarafından videodaki şoförlerin deyimi ile ” keyfi  ” olarak yollarından çevrilen yüzlerce tırın büyük bir bölümünün Türk tırları olduğu ve çifte standart olarak, hiç bir ihtiyaçları ( tuvalet v.b) yine keyfi bir şekilde saatlerce bekletildiği  anlaşıldı. Ve şoförler bu video vasıtası ile iki ülkenin yöneticilerine seslenerek koronavirüs ile yaşanan bu günlerde içinde bulundukları durumdan haberdar olmalarını istediler.

Haberimizdeki havalimanının içinde yaşananları Erkan Zey sizlerle paylaştı. İşte o video:

Bu yazı 542 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV