Teşekkürler – Türk Yıldızları THY Uçağı İle Gösteri Uçuşu Yapacak

Paylaş
 

Teşekkürler – Türk Yıldızları THY Uçağı İle Gösteri Uçuşu Yapacak

Türk Yıldızları ve Türk Hava Yolları bir ilke imza atarak tarihlerinde ilk kez birlikte gösteri uçuşu yapacaklar. Türk Yıldızları gösteri ekibine bu kez tarihte ilk kez Türk Hava Yolları’na ait bir Boeing 777 tipi uçağı eşlik edecek. Ancak havacılık meraklıları olarak birde teşekkürümüz var.

Gelelim teşekkürümüzün sebebine.

Bundan yaklaşık 1 yıl önce ( 7 Ağustos 2017  tarihinde )ilk olarak Göklerdeyiz sitesinde bu konuyu özellikle ele almış ve böyle bir gösterinin yapılmasını yetkililerden bizzat yazarak istemiştim. Bu gurur verici olayı hayata geçiren Türk Yıldızları ve Türk Hava Yolları yetkililerine Türk halkı nezdinde bir kez daha teşekkür ederiz.

O günlerde yayınlanan yazımız.

THY ve Türk Yıldızları’ndan Bizde İstiyoruz.

 

Türk Yıldızları ve Türk Hava Yolları Uçağı gösterisi saat kaçta nerede?

Türk Yıldızları sosyal medya hesabından yayınlanan bilgi mesajında :

“Değerli İstanbullular, Türk Hava Yolları ile yapacağımız tarihi uçuş için hazırız. Kalkışımız ve pasaj geçişleri 15:32’de Teknofest’te. Takiben rotamız 15:50-16:05 arası İstanbul Boğazı – Atatürk Havalimanı ve tekrar İstanbul Yeni Havalimanı olacak. Ülkemizin iki büyük bayrak taşıyıcısını birlikte görmek için gözünüz gökyüzünde olsun.” ifadeleri kullanılırken geçiş güzergahlarının haritası yayınlandı.

İşte o güzergah:

 

Bu yazı 1164 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV