Türkiye’nin 5 Ülkeye Gönderdiği Tıbbi Yardım

Paylaş
 

Türkiye’nin 5 Ülkeye Gönderdiği Tıbbi Yardım.

Türkiye’nin bugün ( 8 Nisan 2020) 5 Balkan ülkesi Kosova, Sırbistan, Karadağ, Kuzey Makedonya ve Bosna Hersek’e Türk Hava Kuvvetleri’ne ait A400M tipi uçak ile tıbbi yardım gönderdiğini BURADA paylaşmıştık.

Yardımlar ülkeler tarafından böyle karşılandı:

COVID-19 ile mücadelede kullanılacak sağlık malzemelerini taşıyan TSK’ya ait uçağımız, ilk durağı olan Sırbistan’a indi. Uçağımızı ve görevli personelimizi Sırbistan Savunma Bakanı A. Vulin ve Bakan Yardımcısı M. Ranković karşıladı. Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan’ın Sırbistan Cumhurbaşkanı A. Vuçiç’e yazdığı mektup Sırbistan Savunma Bakanı A. Vulin’e takdim edildi. Sağlık malzemelerini teslim eden uçağımız ikinci durağı olan Bosna Hersek’e yola çıktı

 

Resim

Resim

Resim

Sağlık malzemelerini taşıyan uçağımız ikinci durağı olan Bosna Hersek’e ulaştı. Uçağı ve görevli personelimizi Bosna Hersek Güvenlik Bakanı Fahrudin Radončić ve Büyükelçimiz Haldun Koç karşıladı.

Resim

Resim

Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan’ın Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Şefik Caferoviç’e yazdığı mektubun takdim edilmesi ve sağlık malzemelerinin teslim edilmesinin ardından uçağımız Karadağ’a hareket etti.

Maske, tulum ve tanı kitlerinden oluşan sağlık malzemelerini taşıyan uçağımız üçüncü durağı olan Karadağ’a ulaştı. Uçağımızı Karadağ Cumhurbaşkanlığı, Savunma Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Gnkur.Bşk.lığı yetkilileri ve Karadağ Büyükelçimiz Songül Ozan karşıladı.

Resim

Resim

Resim

COVID-19 ile mücadele için Karadağ’a gönderilen sağlık malzemeleri teslim edildi. Uçağımız, Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan’ın Karadağ Cumhurbaşkanı Milo Cukanoviç’e hitaben yazdığı mektubun takdim edilmesini müteakip Kuzey Makedonya’ya hareket etti.

Karadağ’ın ardından beraberindeki sağlık malzemelerini Kuzey Makedonya’ya taşıyan uçağımız Üsküp’e indi. Uçağımızı Dışişleri Bakanı Nikola Dimitrov, Genelkurmay Başkanı Yardımcısı Tümg. Azim Nuredin ve Büyükelçimiz Hasan Mehmet Sekizkök karşıladı.

Resim

Resim

Resim

Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan’ın Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski’ye yazdığı mektup yetkililere teslim edilirken, sağlık malzemelerini indiren uçağımız son durağı olan Kosova’ya hareket etti.

COVID-19 ile mücadelede kullanılacak sağlık malzemelerini taşıyan uçağımız beşinci ve son durağı olan Kosova’ya ulaştı. Uçağımızı Sağlık Bakanı Arben Vitia, Kosova Altyapı, Ulaştırma Bakanı Lumir Abdixhiku, Kosova Cumhurbaşkanı Politik Danışmanı Ardian Arifaj ve Priştine Büyükelçimiz Çağrı Sakar karşıladı.

Resim

Resim

Resim

Bu yazı 406 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV