Uçaklarda Koltuk Planı – Aeromexico – Boeing 737-800

Paylaş
 

Filosunda 13 adet Boeing 737-800 tipi uçak  bulunan  Aeromexico şirketinin uçaklarının koltuk planı ve düzeni  nasıl? Uçuştan önce bilet aldıktan sonra koltuk rezervasyonu yaparken hangi koltuğu seçmeliyim? Aeromexico şirketi  uçakları koltuk numaraları nasıl?  En iyi ve en konforlu koltuk hangileri?

Bütün bu sorularınıza yardımcı olması için sizler için küçük bir araştırma yaptım. Öncelikle uçuştan önce hangi şirketin hangi model uçağıyla uçacağımızı bilmek en önemli nokta. Genelde son dakika değişiklikleri hariç uçuşa son 24 saat kala aşağı yukarı uçuşa verilecek uçak modeli belli olmakta. son bir kaç saat kala ise tescilinden hangi model uçağa bineceğimizi bilmekteyiz. Böylelikle kendiniz için en konforlu koltuğu seçmek için bolca zamanınız olmakta. Kimi şirketlerde koltuk seçmek ücretsizken bazı şirketler koltuk seçmek için ücret isteyebiliyor. Ayrıca örnek olarak konfigürasyondaki C harfi Busines yada benzeri class, Y yada W harfi ise standart yani ekonomi classı  temsil ediyor. Arkalarına gelen sayılar ise yolcu koltuk sayısını belirtmekte.

Aeromexico şirketinin Boeing B737-800 tipi uçaklarının hepsini koltuk konfigürasyonu C16Y144 şeklinde. Ayrıca şirketin koltuk konfigürasyonunda 3 değişik sınıf bulunuyor. Clase Premier, Main Cabin Economy ve AM Plus.

Uçakların Tescilleri:

N520AM, N858AM, N859AM, N342AM, N950AM, N825AM, N875AM, N845AM, N368AR, N377AR, N957AM, N958AM, XA-AMZ, XA-ADV, XA-AMW, XA-DRA, XA-DRC, XA-MIA, XA-ZAM, XA-JOY, XA-AMA, XA-AMJ, XA-AMK, XA-AMB, XA-AMC, XA-AML, XA-AME, XA-AMG, XA-AMM, XA-AMN, XA-AMU, XA-AMV, XA-AMS, XA-AMO, XA-ADT, XA-ADU.

Yeşil ile işaretli olan yerler acil çıkış yanı olan koltuklar. Bu koltuklar hemen hemen tüm uçaklarda en geniş oturma alanına sahip. Uçaklarda en konforlu koltuk olduğu söylenebilir.

Yeşil sarı işaretli olanlar ise aynı yeşil koltuklar gibi geniş alana sahip.

Sarı ve beyaz işaretli olanlar normal koltuklar.

Kırmızı renkli işaretli olanlar ise en kötü  koltuklar.

Aşağıdaki fotoğrafta görsel olarak hangi koltuğun nereye denk geldiğini ve lavaboların, galleylerin (mutfak)  nerede olduklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Tüm konfigürasyonlar birbirlerine yakın oldukları için aşağı yukarı koltuğunuzun nereye geldiğini kestirebilirsiniz. Paylaşılan resimdeki tek dezavantajlı nokta koltuğunuza pencere denk geliyormu gelmiyormu onu anlayamıyorsunuz. Malum uçarken etrafı izlemek kadar zevkli bir olay yok. Çoğu kişi özellikle pencere kenarlarını bu yüzden seçmekte.

Aşağıdaki resimlerde C16Y144 koltuk konfigürasyonlarına sahip Aeromexico şirketine ait iki değişlik konfigürasyonda  Boeing B737-800 model uçakların koltuk düzenini görmektesiniz.

Aeromexico Seat Maps

Aeromexico Boeing 737-800  model aircraft seat plan, seat map, sitzplan.

Diğer şirket uçaklarının koltuk planları için TIKLAYINIZ

Bu yazı 1243 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV