Uçaklarda Koltuk Planı – Air Baltic – Airbus A220 – Bombardier Q400 (DH4)

Paylaş
 

Filosunda 2019 yılı Ağustos ayı itibarı ile 20 adet Bombardier Q400 (DH4) tipi uçak  bulunan  Air Baltic şirketinin uçaklarının koltuk planı ve düzeni  nasıl? Uçuştan önce bilet aldıktan sonra koltuk rezervasyonu yaparken hangi koltuğu seçmeliyim? Air Baltic şirketi  uçakları koltuk numaraları nasıl?  En iyi ve en konforlu koltuk hangileri?

Bütün bu sorularınıza yardımcı olması için sizler için küçük bir araştırma yaptım. Öncelikle uçuştan önce hangi şirketin hangi model uçağıyla uçacağımızı bilmek en önemli nokta. Genelde son dakika değişiklikleri hariç uçuşa son 24 saat kala aşağı yukarı uçuşa verilecek uçak modeli belli olmakta. son bir kaç saat kala ise tescilinden hangi model uçağa bineceğimizi bilmekteyiz. Böylelikle kendiniz için en konforlu koltuğu seçmek için bolca zamanınız olmakta. Kimi şirketlerde koltuk seçmek ücretsizken bazı şirketler koltuk seçmek için ücret isteyebiliyor. Ayrıca örnek olarak konfigürasyondaki C harfi Busines yada benzeri class, Y yada W harfi ise standart yani ekonomi classı  temsil ediyor. Arkalarına gelen sayılar ise yolcu koltuk sayısını belirtmekte.

Air Baltic şirketinin Bombardier Q400 (DH4) tipi uçaklarının hepsinin koltuk konfigürasyonu Y76 şeklinde. Y harfi ekonomi sınfını simgelemekte. Uçağın tüm koltukları ekenomi sınıfı.

Air Baltic şirketi filosunda bulunan 20 adet Bombardier Q400 (DH4)   tipi uçağın model ve tescilleri ise şöyle:

YL-BAA – YL-BAU – YL-BAW – YL-BAR – YL-BAZ – YL-BAS – YL-BAE – YL-BAH – YL-BAF – YL-BAI – YL-BAJ – YL-BAQ – YL-BAX – YL-BAY  – YL-BBT – YL-BBU – YL-BBW – YL-BBV- YL-BAZ – YL-BAS – YL-BAE

Air Baltic şirketinin Bombardier Q400 (DH4) tipi uçaklarının hepsinin koltuk konfigürasyonnu gösterir uçak koltuk şeması:

Bu yazı 821 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV