Yolcu Uçakları Kargo Uçağı Olarak Kullanılmaya Başlandı

Paylaş
 

Yolcu Uçakları Kargo Uçağı Olarak Kullanılmaya Başlandı. Hangi şirketlerin yolcu uçakları kargo taşıyor?

Dünyada hızla yayılmaya devam eden koronavirüs salgını nedniyle bir çok havayolu şirketi uçaklarını yere indirirken bazı havayolu şirketleri ise kenarda bekleyen yolcu uçakları ile kargo taşımaya başladı. Çoğu şirket tıbbi malzeme taşımak için yolcu uçaklarını kullanmaya başladı.

İşte o şirketlerden bazıları.

Austrian Airlines

Geçtiğimiz gün Austrian Airlines şirketine ait iki Boeing 777 tipi uçak Avusturya Savunma Bakanlığı adına Xiamen’den Güney Tyrol’e yaklaşık 130 tonluk yüz maskesi ve tıbbi malzeme taşıdı.

Resim

Resim

Air Serbia

Sırbistan havayolu şirketi Air Serbia’ya ait Bir adet Airbus A320 ve bir adet Airbus A330 tipi yolcu uçağı Çin’in Shangai kentinden tıbbi yardım kargolarını ve tıbbi ekibi taşıdı.

Resim

Airbus

Airbus şirketinin geniş gövdeli uçağı Airbus A330-900 Neo tipi yolcu uçağı  fransanın Çin’den sipariş etmiş olduğu tıbbi malzemeyi almak için Çin’e gitti.

Resim

China Eastern

Çin havayolu şirketi China Eastern şirketine ait 1 adet Airbus A330 ve 1 adet Boeing B777 tipi uçak koltukları sökülmüş vaziyette Çekya’nın başkenti Prag’a tıbbi yardım malzemesi getirdi.

Resim

Xiamen Air

800.000 tarama kiti, tıbbi yardım ekipmanı ve tıbbi ekibi taşıyan uçak Çin’den Endonezya’nın başkenti  Cakarta’ya 17 ton kargo taşıdı.

Resim

Wizz Azir

Macaristan havayolu şirketi Wizz Air şirketine ait Airbus A321 Neo tipi uçak Çinden 30.000 adet hazmat giysisi ve 80.000 adet yüz  maskesini içeren kargoyu Budapeşte – Nursultan – Shanghai – Irkutsk – Nursultan – Budapeşte rıtası ile Budapeşte’ye getirdi.

Resim

American Airlines

amerikan havayolu şirketi American Airlines şirketine ait Boeing 787 tipi uçak Dalla Fort Worth Havalimanı’ndan Frankfurt’a amerikan askerleri için 40 tonluk tıbbi malzeme taşıdı. TIKLAYINIZ

Resim

Bu yazı 1136 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV