Avrupalı O Şirketlerin Uçakları Yerde

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Avrupa’da faaliyet gösteren ucuz maliyetli dört büyük  havayolu şirketlerinin uçakları yerde.

Noel tatili dolayısı ile dololuk oranı en yüksek zamanlardan birinde bu dört büyük  şirketin uçaklarının yerde olması merak uyandırdı. Uçakları yerde olan şirketlerden biri easyjet.Yazı yayına hazırlanırken  Toplam 235 uçağı olan easyjetin sadece 5 uçağı havadaydı. Bir diğer uçakları yerde olan şirket ise yine ucuz maliyetli havayolu şirketlerinden olan Ryanair. Ryanair’in toplam 365 uçağı var ve uçaklarının hepsi yerde. Uçakların bir çoğu son uçuşunu 24 Aralık 2016 tarihinde yapmış ve son uçtukları meydanlarda beklemekteler. Bir diğer uçakları yerde olan şirket ise Aer Lingus. Şirketin 51 uçağından hepsi yerde. Bir diğer uçakları yerde olan şirket ise Wizz Air. Wizz Air’in toplam 74 uçağı var ve bu uçakların hepsi diğer şirketler gibi yerde. Şirketlerden henüz bir resmi açıklama yapılmadı.

Veriler flightradar 24 sitesi verileridir.

 

 

Bu yazı 1423 kere okundu.
Etiketler:
haberler
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

2 adet yorum var.

 1. Şenol dedi ki:

  merhabalar,
  bi havacılık meraklısı olarak yazı ve haberlerinizi takip ediyor. fakat dikkatimi çeken başlıca konulardan biri yazılarınızda tarih konusunda biraz ketum davranmanız !!!
  örneğin ben bu yazıyı bu gun (07.05.19) okuyorum ve o uçakların yaklaşık 3,5 yıldır yerde olduğunu anlıyorum. bu gerçekten böyle mi ??? eyer böyle ise gerçekten havacılık açısından korkunç bi durum !!!
  bu habere önceki haberi okurken başlık dikkatimi çekti ve okudum …

  • Goklerdeyiz Admin dedi ki:

   Uyarınız için teşekkür ederiz Şenol bey. Yazılarımızda bu konuya dikkat etmeye çalışıyoruz.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV