Başka Ülkede Spotter Olmak – Yunanistan

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Ülkemizde yeniyeni gelişmeye başlayan spotterlik ( havacılık fotoğrafçılığı ) bakın yurtdışında başka ülkelerde nasıl yapılıyor. Bu yazımda Yunanistan – Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı’nda icra edilen bir spotterlik etkinliği fotoğraflar ile gösterilmiş. Havacılık ve uçak meraklıları uçaklara ne kadar yakın. İstedikleri açıdan çalışan uçakların aralarında gezinerek dokunarak o atmosferi yaşayarak fotoğraf çekmenin zevkini yaşıyorlar. Elbette ülkemizde bu kareleri görmek en azından şimdilik mümkün değil gibi gözüküyor.  Biz havacılık fotoğrafçıları havaalanları kenarlarında  ( neden yasak onuda bilmiyoruz ) kaçak göçek fotoğrafları çekerken yakalanmaktan korkarak, bunları aşmış ülkelerde bakın uçak fotoğrafçıları ne kadar kolay çekiyor. Elbette hassas olunan bu günlerde güvenlik zafiyeti olmaması için gerek güvenlik güçleri, gerek havaalanlarının güvenlikleri ellerinden geleni yapıyor. Bizlerde bu konuda kendilerini destekliyoruz. Ancak gönül rahatlığı ile de fotoğraf çekmenin zevkini yaşamak istiyoruz.

Öneri sunacak olursak: Bu şekilde fotoğraf etkinliği yapılan etkinliklerden bir model çıkartılarak ayların belli günleri belirlenmiş kişilerin belirlenmiş yerlerden trafiğe, yer operasyonlara engel olmayacak şekilde yer gösterlerek o atmosferi yaşayarak fotoğraf çektirilebilinir mesela.  Bizlerde havacılık meraklısı olarak uçaklara o kadar yakın olmanın heyecanını yaşayalım uçakları yakından görüp fotoğraflarını çekebilelim. İşte Rusyadan o fotoğraflarla sizleri başbaşa bıarkıyorum.  Özenmedik desem yalan söylemiş olurum. Bizlerde inşallah bir gün bu kareleri ülkemizde görürüz. Kimbilir…

Ayrıca  düşünüp bu yıl ilki yapılan Yunanistan Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı Ramp Tour 2016  etkinliğine beni davet eden  Yunan havacılık meraklısı ve spotter  Nikos Roussis’e nazik davetinden dolayı tüm havacılık meraklıları ve goklerdeyiz.net ekibi adına sonsuz teşekkür eder katılamadığım için özürlerimi belirtmek isterim.

International LGAV Ramp Tour 2016

Başka Ülkede Havacılık Fotoğrafçılığı – Rusya – Moskova için TIKLAYINIZ  

Ülkemizde Havacılık Fotoğrafçılığı / Yasaklar / Neler Yapılabilir? TIKLAYINIZ

Fotoğraflar Nikos Roussis.

yunan-spot-lgav-first-ramp-tour-2016-atina atina1 atina2 atina3 atina4

Bu yazı 1342 kere okundu.
Etiketler:
fotoğraf
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV