Brüksel Yapıyor. Bizde de Olacakmı?

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Havacılık meraklısı olan herkes boş zamanlarında uçakları izlemek ve fotoğraflarını çekmek ister. Bazı ülkeler bu hobisi olan insanları düşünerek çeşitli kolaylıklar sağlarken bazı ülkelerde bırakın uçağın fotoğrafını çekmeyi uçağa bakmak bile yasak olabiliyor. Özellikle ülkemizde bazen uçak fotoğrafçılığı yapan arkadaşlarımız bazı zorluklarla engellemelerle karşılaşsa da İstanbul’da bu hobilerini gerçekleştirebilecekleri bir mekan bulunmakta. İstanbul dışında olanlar ise yine tarla kenarından, tel örgüden değişik mekanlardan güvenlik güçlerinin haklı engellemeleri karşsında yine bu hobilerini ellerinden geldiği kadar yapmakta.

Bazı ülkelerde ise bu hobi tamamen serbest olmakla birlikte çoğu havalimanı otoriteleri de bu hobi için insanlara büyük ölçüde yardımcı olmakta. Son örnek Brüksel Havalimanı’nda olduğu gibi. Brüksel Havalimanı otoritesi uçak sever hobi sahibi meraklıları düşünerek bulunan iki pisti görecek şekilde teras yapacağı bilgisini paylaştı. Yapılan seyir terasının pistleri en iyi gören açıya yapılacağı bilgisi verilirken  planın birde fotoğrafı paylaşıldı.

Peki bizimde yeni yapılan havalimanımızda hobimizi gerçekleştirebileceğimiz, hevesimizi alabileceğimiz böyle bir seyir terasımız olacak mı? Bunu daha önce çeşitli platformlarda gündeme taşımıştık ancak yönetimlerden gerekli tatmin edici bir cevap alamamıştık. Hazır yeni havalimanı yapılırken sonradan projeye dahil edilmesi zor olabiliecek küçük naçizane isteğimizi bu aşamada yetkililere  duyurursak belki yeni yapılan havalimanında bizimde güzel bir seyir terasımız olur.

Brükselde yapılması planlanan seyir terasının planı:

Bu yazı 843 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV