Corendon ” Büyük ” Düşünüyor. Boeing 787 mi Alıyor?

Paylaş
 

Ülkemiz havayolu şirketlerinden Corendon hızla büymeye devam ediyor.

Corendon Group adı ile Antalya merkezli operasyonlar yapan Corendon Havayolları bünyesinde Corendon Airlines ( Türkiye ) Corendon Airlines Europe ( Malta ) ve Corendon Airlines Dutch ( Hollanda ) olmak üzere 3 şirket ile yoluan devam ediyor.

Şirketin kiralık uçaklar ile birlikte günümüz itibarı ile ( Temmuz 2022 ) 58 adet uçak ile operasyon yaptığı ve yaşanan yaz sezonu nedeni ile taleplere yeteişmekte zorlandıkları öğrenildi.

Geçtiğimiz günlerde şirket taleplere yetişmek için Airbus A330 tipi geniş gövdeli uçak kiralamış haberini silzlere BURADA paylaşmıştık.

Şirket arada sırada talep yoğunluğuna göre başka şirketlerden de Boeing 767 gibi geniş gövdeli uçaklar kiralamakta. TIKLAYINIZ

Şirketin daha da büyük düşündüğü öğrenildi. Şirketin taleplere yetişebilmek için iki adet Boeing 787 tipi uçak kiralamak ya da satın almak istediği bilgisi tarafımıza ulaştı.

Şirketin henüz bunun için karar aşamasına gelmediği ancak konun masada olduğu ve kararın önümüzdeki günlerde netleşeceği gelen bilgiler arasında.

Şirket eğer bu uçakları edinirse ülkemizde Boeing 787 işleten ve filosunda bulunduran ikinci şirket Corendon olacak.

Bu yazı 342 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV