MNG Kargo İkinci A330 Uçağını Filosuna Katacak

Paylaş
 

Ülkemiz Hava Kargo şirketlerinden MNG Kargo ikinci Airbus A330 tipi kargo uçağını filosuna katmaya hazırlanıyor. 1 Aralık 2020 tarihinden beri İstanbul Atatürk Havalimanı’nda bulunan BOC Aviation kira şirketi mülkiyetine ait 13.4 yaşındaki Airbus A330-343 tipi uçak önümüzdeki günlerde almanyanın Dresden kentinde kargo modeline çevrilip şirket filosuna katılacak. Uçağın tescilinin ise TC-MCM olacağı gelen bilgiler arasında. Katılacak bu uçak ile birlikte MNG kargo şirketi bünyesindeki uçak sayısı 8 adete yükselecek. Şirket filosunda 6 adet Airbus A300, 1 adet Airbus A330 tipi uçak bulunuyor.

TC-MCM tescilli uçağın haricinde şirket bünyesine bir Airbus A330 tipi uçağın daha katılacağı ve diğer uçağın ise TC-MCN tescilini alacağı, uçakların kargo modeline çevrilene kadar şimdilik P2F yani Passenger To Freighter modeli olarak seferler yapacağı öğrenildi.

Ayrıca TC-MCM tescilli uçağın geçtiğimiz gün MNB631 İstanbul Atatürk Havalimanı – Leipzig, MNB632 Leipzig – İstanbul Atarürk Havalimanı arasında bir deneme seferi yaptığı tahmin ediliyor.

L9pLDk

TC-MCM tescilli uçak İstanbul Atatürk Havalimanı’nda TR_SPOTTER tarafından böyle görüntülendi.

Açıklama yok.

Bu yazı 1569 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV