Pegasus Havayolları Sefer Numaraları – PC100/PGT100

Paylaş
 

Pegasus Havayolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız.Sefer ( Uçuş ) numarası dediğimiz şey havayolu şirketinin kodundan (Türk Hava Yolları THY, Delta DL, United UA şeklinde) sonra gelen numaralardan ibaret. Bazı istisnaları olsa da genellikle doğuya veya kuzeye yapılan uçuşlar çift sayılarla, batıya veya güneye yapılan uçuşlar ise tek sayılarla ifade ediliyor.

Sırada Pegasus Havayolları şirketine ait PC100/PGT100 sefer numaralı  seferin uçuş bilgileri  var. Pegasus Hava Yolları‘nın PC100/PGT100  sefer sayılı uçuşu İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı – Almatı  seferidir. Bu seferler haftanın belli günleri Boeing 737 tipi uçaklarla yapılmakta. İstanbul Sabiha Gökçen – Almatı seferi uçakla kaç saat sürüyor?

İstanbul Sabiha Gökçen –Almatı arası uçaklar hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun yaklaşık4 saat 30 dakika civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz.

Aynı seferin dönüş sefer numarası ise PC101/PGT101.  Peki Almatı – İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı uçakla kaç saat sürüyor? Dönüş seferinin süresi ise 5 ila 5 saat 30 dakika  civarında.

Pegasus Havayolları’nın  diğer seferleri için TIKLAYINIZ

Bu yazı 1192 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV