Pegasus’tan Büyük Jest. Okullara Ulaşım Sponsoru Oldu.

Paylaş
 

Pegasus Havayolları’ndan Türk Okullarına büyük jest.

Pegasus Havayolları,  her yıl düzenlenen, son 3 yıldır  ingiltere Londra‘da yapılan ve bu yıl  5-8 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılacak olan  Shell Eco-marathon Europe 2018 müsabakalarına katılmak üzere Londra’ya gidecek olan Türk okul takımlarına ulaşım sponsoru oldu.

Aralarında Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Yeditepe Ünivesitesi, Erciyes Üniversitesi gibi üniversitelerin yanı sıra İstanbul Şişli Terakki Lisesi öğrencileri olmak üzere yaklaşık 150 kişiden oluşan ekip mensuplarının İstanbul’a ve İstanbul’dan Londra’ya ulaşım sponsoru olan Pegasus Havayolu şirketini göklerdeyiz.net internet sitesi, Havacılık Meraklıları facebook grubu adına kutluyoruz.

Müsabakanın amacına gelince kısaca sizlerle paylaşalım.
Katılımcılar tasarladıkları araçlar ile elektrik, akaryakıt ve hidrojen gibi kaynaklarla belirlenen parkurları en az yakıt ile geçerli sürede tamamlanması. Geçerli sürede parkuru tamamlayan takımların dereceye gireceği müsabakada öğrencilerimize başarılar dileriz.
Erhan Aydoğdu / Göksel Bahtiyar
Sitemize link verilmeden yayınlanmaması ve paylaşılmaması  rica olunur.
Bu yazı 906 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV