Qantas’ın İki Jumbojet Uçağı Geri Döndü

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Bugün Avusturalya’lı havayolu şirketi Qantas’a ait iki jumbojet yolcu uçağı kalkışlarını yaptıktan kısa bür süre geri dönmek zorunda kaldı.

Geri dönüşlerden ilki QF63/QFA63 sefer sayılı Sydney-Johannesburg seferini yapan VH-OEB tescilli Boeing 747-48E tipi uçağın geri dönmesiydi. Uçak kalkışını yaptıktan kısa bir süre sonra kokpit camının çatlaması yüzünden geri dönerek Sydney’e mecburi iniş yaptı. Güvenli bir şekilde yapılan inişin ardından uçağın bakıma alındığı ve yolcuların aynı model başka bir uçakla Johannesburg’a gönderileceği belirtildi.

İkinci geri dönüş ise QF7/QFA7 sefer sayılı Sydney – Dallas seferini yapan VH-OQD tescilli Airbus 380-842 tipi uçak kalkışını müteakip flaplarında oluşan arıza sebebiyle pilotların geri dönme kararı üzerine yaşandı. Kalkşını yapan uçak arızanın oluşması ile birlikte havada bir süre turlayıp iniş ağırlığına erişinde mecburi inişini güvenle yaptı ve  bakıma alındı. Bu uçağın yolcularının da diğer uçak yolcuları gibi başka bir uçakla Dallas’a gönderileceği açıklaması yapıldı.

Bu yazı 971 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV