Resmi Açıklamalar Yapıldı THY Boeing 787 Alıyor

Paylaş
 

Erhan Aydoğdu/ 19 Eylül 2017 günü akşam saatlerinde sizlerle ilk olarak BURADA Türk Hava Yolları’nın geniş gövdeli uçağını seçtiğini ve çok yakında resmi açıklamaların yapılacağı yönündeki haberi paylaşmıştık. Haberimizin yankıları devam ederken dün gece amerikadan resmi açıklamalar geldi. Türk Hava Yolları resmen Boeing 787 Dreamliner tipi uçaklarla ilgiendiğini ve sipariş niyetini İlker Aycı “Boeing 787 dünyanın teknolojik açıdan en gelişmiş uçağı. Alım için yaptığımız girişim, geniş gövdeli uçak filomuzu büyütmek ve 3. Havalimanı’nın kapasitesini yansıtmak için önemli bir fırsat. Boeing 787, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında yolcu memnuniyetini  artıracak” açıklamaları ile haberimizin doğruluğunu pekiştirmiş oldu.

Resmi açıklamalar amatör havacılık sevdalıları olarak hazırladığımız haberimizdeki küçük yanlışlığı da ortaya çıkardı. Biz sayıyı net olarak bilmediğimiz için 8 yada 10 arası Boeing 787-9 Dreamliner tipi uçak siparişinin olabileceğini tahmin etmiştik ancak Türk Hava Yolları 40 adet uçak sipariş edince bizimde yanlışlığımız ortaya çıktı bizim için sürpriz oldu. Sizlerin nezdinde amatör havacılık meraklıları olarak yaptığımız o küçük yanlışlığımızı da affınıza buradan düzeltmek istiyor siparişin 10 değil 40 adet olacağını belirtmek isteriz. Bizleri takip ettiğiniz için ayrıca teşekkürler.

Yenilenen ve büyüyen Türk Hava Yolları’na yeni uçaklarının şimdiden hayırlı olmasını Havacılık Meraklıları facebook grubu ve Göklerdeyiz.net sitesi takipçileri adına temenni ederiz.

Bu yazı 1195 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV