THY İlk Uçağını Air Albania Renklerine Boyadı

Paylaş
 

Arnavutluk’ta Türk Hava Yolları’nın yüzde 49 ile ortaklığı ile kurulan Air Albania, 31 Ağustos 2018 tarihinde seferlerine başlayacak. İlk etapta THY ‘dry lease’  tabir edilen ekipsiz olarak Arnavutluk’a Air Albania şirketi için iki adet Airbus A319 tipi yolcu uçağı kiralayacak.

Geçtiğimiz günlerde TC-JLR tescilli Airbus A319-132  tipi ilk uçak Air Albania imajına boyandı. Air Albania renklerindeki uçağın ‘dry lease’ olarak yani ekipsiz kiralandığı için Türk bayrağı ve tescilini koruyacağı belirtildi. TC-JLR tescilli uçak daha önceki yıllarda Bosna Hersek Havayolu şirketi olan BH Airlines şirketine kiralanmış ve o şirketin renklerine boyanmıştı.

Seferlere 31 Ağustos’ta başlayacak olan havayolu şirketi öncelikli olarak Tiran-İstanbul arasında uçacak. Sonrasında Air Albania’nın uçuş noktaları arasına Priştine, Üsküp, Zagreb, Podgorica, Saraybosna’nında ekleneceği belirtildi.

Air Albania’da görev yapacak pilot ve kabin memurları ise Türk Hava Yolları tarafından eğitiliyor. Şirketin yüzde 51’lik hissesi, Arnavutluk Ekonomi ve Turizm Bakanlığı’na ait Albcontrol’e ait. THY yönetim olarak da Air Albania’ya destek veriyor.

Fotoğraf: Albania Post

 

Bu yazı 1388 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV