THY Uçağı Kalkışta Kuşa Çarptı Geri Döndü

Paylaş
 

Türk Hava Yolları’na ait TK629/THY629 sefer sayılı İstanbul Atatürk Havalimanı – Accra seferini yapan TC-LCC tescilli Boeing 737-MAX 8 tipi uçağın pilotları kalkış sırasında kuşa çarpınca İstanbul Atatürk Havalimanı’na geri dönme kararı aldılar. Bir süre Karadeniz üzerinde bir süre de Marmara Denizi üzerinde turlayanpilotlar uçağı iniş ağırlığına indirdikten sonra inişlerini yapacaklar. Haber yayına hazırlandığı sıralarda uçak iniş için sıraya giriyordu.

Çarpma sonucu uçaktaki hasar hakkında henüz açıklama yapılmadı. Yapılacak açıklamalara göre gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Turkish Airlines flight TK629 from Istanbul to Accra operated by a B737 MAX 8 is returning back to Istanbul due to bird strike.

Uçak güvenli bir şekilde inişini gerçekleştirdi ve  tekniyenlerin kontrol etmesi için Türk Hava Yolları Teknin hangarlarının bulunduğu bölüme parketti . Turkish Technic teknisyenlerinin kontrolünün ardından uçağın hasar alıp almadığı belli olacak. Uçağı bizler için inişi sırasında Cumali Selvi – TR_SPOTTER böyle kaydetti.

Bu yazı 1385 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV